Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну



З якого періоду потрібно нараховувати амортизацію на нематеріальні активи?

 

Товариство з обмеженою відповідальність, м. Тернопіль

 

Нарахування амортизації об’єкта нематеріальних активів починається з місяця, наступного за місяцем введення його в експлуатацію, тобто за місяцем, в якому визнано цей об’єкт активом (зараховано на баланс). Припиняється таке нарахування з місяця, наступного за місяцем його вибуття.

Амортизація нематеріальних активів здійснюється із застосуванням методів, передбачених ст. 145 Податковим кодексом України. Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним з об’єктів, що входить до складу окремої групи.

Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Порядок формування первісної вартості нематеріального активу та порядок амортизації передбачено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18.10.1999 № 242.

Нагадаємо, що Податковий кодекс України дає визначення терміну нематеріальні активи як право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності. Також інші аналогічні права, визнані об'єктом права власності, право користування майном та майновими правами платника податку, у тому числі набуті права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.




 

Анонси подій

Актуальна тема