Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЩодо свідоцтва платника ПДВ

 

З 1 січня 2014 року до вступу в дію нових відповідних форм документів платники ПДВ не зазначають номер Свідоцтва платника ПДВ у:

• податковій декларації з податку на додану вартість та додатках до неї;

• уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

• реєстрі виданих та отриманих податкових накладних;

податковій накладній, яка складається при здійсненні операцій із постачання товарів/послуг;

• інших документах, форми яких передбачали зазначення цього реквізиту.

Нагадаємо, що ці зміни передбачені Законом України від 24.10.2013 р. № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», яким скасовано Свідоцтво про реєстрацію особи платником ПДВ і Свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування та надано право платникам ПДВ за їх запитом отримувати витяги з реєстру платників ПДВ в територіальних органах Міндоходів.

Відсутність номера Свідоцтва в податковій звітності з податку на додану вартість, яка подається до органів Міндоходів після 1 січня 2014 року (незалежно від податкового періоду, за який така звітність складена), не є порушенням порядку її заповнення та підставою для відмови в прийнятті територіальним органом Міндоходів такої звітності в паперовому чи електронному вигляді.

Крім цього, відсутність номера Свідоцтва продавця або покупця у податкових накладних, складених після 1 січня 2014 р. у паперовому чи електронному вигляді, не є порушенням порядку їх заповнення та не є підставою для відмови в їх реєстрації в ЄРПН. Також такі накладні не можуть бути виключені зі складу податкового кредиту платника податку — покупця.

Якщо ж все-таки вказано номер Свідоцтва в декларації, податковій накладній чи інших документах, складених після 1 січня 2014 р., це не буде порушенням порядку їх заповнення.

Детальніше про це йдеться у листі Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 р. № 1094/7/99-99-19-04-02-17.
 

Анонси подій

Актуальна тема