Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуОновлено перелік витрат безоплатних адвокатів

 

Фізичні особи, які здійснювали незалежну професійну діяльність та надавали у звітному податковому році безоплатну вторинну правову допомогу і при цьому отримували з бюджету оплату за надання цих послуг та відшкодування витрат відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 р. № 305 (далі – постанова №305), мають спершу включити одержану з бюджету суму (зокрема, й суму відшкодованих витрат) до оподатковуваного доходу.

Лише за таких умов адвокат врахує документально підтверджені витрати, пов’язані з наданням безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема:

- витрати на проїзд транспортом загального користування (крім авіаційного);

- витрати на паливно-мастильні матеріали у разі використання власного транспортного засобу.

До транспорту загального користування належать, зокрема, залізничний, морський, річковий, автомобільний, а також міський електротранспорт, у тому числі метрополітен.

Фактично сума чистого доходу адвоката за отриманим відшкодуванням витрат у разі здійснення безоплатної вторинної правової допомоги дорівнюватиме нулю. До чистого ж доходу, з якого потрібно сплатити податок на доходи, потрапить сума оплати послуг адвоката, передбачена постановою №305.

Детальніше про це – в Узагальнюючій податковій консультації щодо переліку витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженій наказом Міндоходів України від 30.12.2013 №885.
 

Анонси подій

Актуальна тема