Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

Тернополяни декларують доходи від продажу майна

 

З початку року доходи від продажу майна задекларували вже 11 громадян області. З них 5 громадян задекларували майже 300 тис грн доходів від продажу рухомого майна, і 6 громадян – 730 тис грн доходів від продажу нерухомого майна.

Загалом за три тижні січня на Тернопіллі подано 54 декларації про доходи, отримані у минулому році, з яких 11 декларацій подано з метою реалізації права на податкову знижку.

Варто нагадати, що дохід, отриманий від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, які перебувають у власності фізичної особи-резидента або фізичної особи-нерезидента менше трьох років, але були одержані такими фізичними особами у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

При цьому, у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з таких об’єктів нерухомості, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5% – для фізичних осіб-резидентів та за ставками 15% (17%) – для фізичних осіб-нерезидентів.

У випадку якщо земельна ділянка, яка знаходиться під житловим будинком, перебувала у власності менше трьох років та під час продажу здійснюється переоформлення права власності на підставі окремого договору, то дана земельна ділянка буде вважатися окремим об’єктом та дохід, отриманий від продажу, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. При цьому, дохід, отриманий від продажу житлового будинку, який знаходиться у власності платника податку більше трьох років, не оподатковується.

Щодо оподаткування об’єктів рухомого майна, то варто зазначити, що відповідно до п.2 ст.181 Цивільного кодексу України рухомим майном (речами) є майно (речі), які можна вільно переміщувати у просторі.

Відповідно до положень Податкового кодексу дохід платника податку від продажу (обміну) протягом звітного податкового року одного з об’єктів рухомого майна (автомобіля, мотоцикла чи мопеда) не оподатковується. Якщо ж протягом року здійснено продаж двох та більше об’єктів рухомого майна – такий дохід оподатковується за ставкою 5 %.

У випадку продажу (обміну) об’єкта рухомого майна фізичною особою – нерезидентом, дохід від такої операції оподатковується за ставками 15 або 17 %, залежно від розміру такого доходу.

 

 

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Тернопільській області
 

Анонси подій

Актуальна тема