Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуАванс як один із способів сплати митних платежів

 

При здійсненні митного оформлення товарів учасники зовнішньоекономічної діяльності, як правило, зобов’язані сплачувати митні платежі. Дані платежі можуть сплачуватись до або на день подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення.

Допускається і дострокова сплата митних платежів авансом. Особа, яка внесла такі платежі, повинна зробити розпорядження органу доходів і зборів про зарахування авансових коштів у рахунок сплати митних платежів.

З моменту такого розпорядження та початку виконання митних формальностей кошти авансових платежів у сумі, на яку зроблено розпорядження, не підлягають використанню на будь-які інші цілі. Після завершення митних формальностей дані кошти перераховуються органом доходів і зборів до державного бюджету. У разі відмови від завершення митних формальностей сума передоплати, на яку зроблено розпорядження, знову набуває статусу авансових платежів.

Суми авансових платежів, які перебувають на рахунку органу доходів і зборів без розпорядження про використання протягом 1095 днів з дня їх внесення, підлягають перерахуванню до державного бюджету. На вимогу платника орган доходів і зборів зобов'язаний надати йому письмову інформацію про використання коштів, внесених ним як авансові платежі, не пізніше 30 днів з дня отримання такої вимоги.

Нагадаємо, що авансовими платежами є грошові кошти, внесені за бажанням платника на рахунки органів доходів і зборів, як попередня сплата майбутніх митних платежів. Аванси вносяться у валюті України.

 Дана норма передбачена ст. 299 Митного кодексу України.
 

Анонси подій

Актуальна тема