Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуВідверто про свої проблеми розповів бізнес Тернопільщини

 

Основний стратегічний напрямок роботи Міндоходів полягає у налагодженні партнерських відносин між владою і бізнесом. Тому для Міністерства дуже важливо мати зворотній зв'язок з представниками бізнесу та громадськістю, адже в податковій і митній сфері залишається ще чимало системних питань, які потребують вирішення. Аби почути і зрозуміти, які проблеми хвилюють бізнес, Головне управління Міндоходів у Тернопільській області спільно з Тернопільською митницею Міндоходів провело зустріч із бізнесом та громадськістю регіону.

«Одним із пріоритетів роботи нашого відомства залишається, зокрема, підтримка підприємницької ініціативи. Підтвердженням цьому є спрощення процедури реєстрації платників ПДВ і єдиного податку, – зазначив на зустрічі начальник ГУ Міндоходів у Тернопільській області Олександр Вітрук. – Одним із першочергових наших завдань також є забезпечення своєчасного бюджетного відшкодування сум ПДВ, в тому числі в автоматичному режимі. Торік в автоматичному відшкодуванні досягнено росту з 6% до 45%».

Олександр Васильович розповів, що Міністерство, як і в попередні роки, акцентує роботу на сервісній складовій, адже до послуг громадян і бізнесу у кожному районному центрі області функціонують центри обслуговування платників, впроваджуються електронні сервіси, в тому числі введено в експлуатацію Електронний кабінет платника.

Як розповів начальник Тернопільської митниці Міндоходів Юрій Стороженко, у рамках реалізації п’ятирічної стратегії Міністерства також не зупиняється робота над автоматизацією процесів на митниці. У числі пріоритетів – якісна реалізація проекту «митниця майбутнього».

«Тернопільська митниця Міндоходів робить усе необхідне, щоб дотримуватись часових нормативів по митних процедурах для громадян та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Середній час оформлення однієї митної декларації сьогодні становить 40 хв. (експорт – 30 хв.; імпорт – 48 хв.). Згідно з Митним кодексом України дана норма становить до чотирьох годин», – наголосив Юрій Стороженко.

            Виступив перед бізнесом та громадськістю і заступник начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Тернопільській області Ігор Сторожук, який відмітив, що впровадження нових методів оперативно-розшукової роботи, новітніх технологій, які сприяли підвищенню рівня аналітичної роботи щодо відбору ризикових суб’єктів господарювання, сприяло підвищенню ефективності роботи.

«Результатом цього є позитивна динаміка відшкодованих збитків у кримінальних провадженнях. Сума відшкодувань у минулому році порівняно з 2012 роком збільшилась на 11,5%. Вже з початку цього року в кримінальних провадженнях відшкодовано 2,9 млн грн», – наголосив Ігор Сторожук.

Участь у зустрічі також взяв заступник голови Тернопільської ОДА Василь Гецько, який зауважив, що позитивні перетворення у роботі органів Міндоходів, а це впровадження електронних сервісів, функціонування центрів обслуговування платників, автоматичне відшкодування ПДВ, адміністрування єдиного соціального внеску, в кінцевому результаті впливають на наповнення бюджетів різних рівнів і на фінансові результати діяльності підприємств.

«Суттєво скорочується кількість планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, а отже, покращується бізнес-середовище. Подальше продовження діалогу з бізнесом є запорукою ефективного врегулювання проблемних питань як у сфері ведення бізнесу, так і в адмініструванні податків і зборів», – додав Василь Гецько.

Після коротких виступів керівництва Міндоходів та митниці області розпочалась основна частина зустрічі – жваве спілкування з представниками бізнесу та громадськості. У бізнес-спільноти було чимало питань та зауважень щодо податкового, митного законодавства та законодавства щодо адміністрування ЄСВ, проте фактично усі присутні відмітили позитивну тенденцію розвитку роботи Міністерства та ефективну співпрацю керівництва Міндоходів області з представниками як великого, так середнього і малого бізнесу.

«Приємно, що до нас прислухаються, адже вирішити спільні проблеми можливо лише шляхом постійного обговорення та успішної співпраці», – зауважив голова правління ПАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський.

У свою чергу, генеральний директор ТРЦ «Подоляни» Михайло Ібрагімов додав, що Міністерству доходів і зборів дійсно вдалося стати для бізнесу справжнім партнером.

«Оцінюючи роботу Міністерства та Головного управління Міндоходів в області зокрема, я можу з впевненістю сказати, бізнес ставить їм «відмінно», – зазначив Михайло Ібрагімов.

            Наприкінці зустрічі керівництво Міндоходів області запевнило присутніх, що усі пропозиції для вдосконалення податкового та митного законодавства і роботи Міндоходів, які присутні висловили на зустрічі, не залишаться без уваги, а після узагальнення і систематизації будуть надіслані на розгляд Міністерства доходів і зборів України.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Тернопільській області
 

Анонси подій

Актуальна тема