Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну



Актуальне запитання про податкову знижку

 

Які витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла включаються до складу податкової знижки?

Андрій Б., м. Зборів

 

Враховуючи те, що вартість будівництва (придбання) доступного житла лише частково оплачується власними коштами платника податку, а частково покривається за рахунок надання державної підтримки у вигляді сплати державою 30 відсотків вартості будівництва чи наданням пільгового іпотечного житлового кредиту в уповноваженому банку, то до складу податкової знижки включаються лише витрати, особисто понесені фізичною особою на будівництво (придбання) доступного житла та погашення пільгового іпотечного кредиту і відсотків за ним.

Нагадаємо, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення свого оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного року витрати, зокрема, на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним (пп.166.3.8 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України).

Пільговий іпотечний житловий кредит відповідно до п.4 ст.4 Закону України від 25.12.2008 р. №800-VI ,,Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва” – це фінансовий кредит, що надається громадянинові для будівництва або придбання доступного житла уповноваженим банком, рефінансування якого здійснюється Державною іпотечною установою або Національним банком України, чи фінансовою установою-виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла.




 

Анонси подій

Актуальна тема