Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуПодаток на нерухомість: скільки треба платити

 

З 1 січня цього року вступив у дію новий порядок оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Згідно з цим порядком житлова нерухомість, що перебуває у власності громадян, оподатковуватиметься відповідно до ставок податку, встановлених сільською, селищною або міською радою.

Податок на нерухомість буде нараховуватись на ту житлову площу, яка перевищує наступні показники. Для квартир, незалежно від їх кількості, – на площу більше 120 квадратних метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості, – на площу більше 250 квадратних метрів та для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, – на площу більше 370 квадратних метрів.

Водночас нагадаємо, що пільги зі сплати податку на нерухоме майно не надаються на об’єкти оподаткування, які використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Для прикладу, визначимо суму податку на нерухомість для фізичної особи, яка має у власності квартиру житловою площею 265 м2 та володіє нею 10 місяців. Ставка податку становить 2,7 відсотка від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на перше січня звітного року, тобто 30,97 грн за 1 квадратний метр.

Насамперед визначаємо базу оподаткування об’єкта житлової нерухомості: 265м2-120м2=145м2.

Далі розраховуємо суму податку: (33м2 х 11,47 грн)/12 міс. х 10 міс. = 315,43 грн.

Податкове повідомлення-рішення про сплату податку буде надіслано платнику органами доходів і зборів до 1 липня поточного року. Сплатити податок слід протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення.
 

Анонси подій

Актуальна тема