Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуМитна вартість товарів та проценти за користування товарним кредитом

 

Митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм Митного кодексу України.

Відомості про митну вартість товарів використовують для нарахування митних платежів, застосування інших заходів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності України, ведення митної статистики, розрахунку податкового зобов’язання.

Порядок визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України врегульовано ст.51 Митного кодексу України.

Зокрема ч.5 даної статті визначені випадки, відповідно до яких проценти, що нараховуються за фінансовими угодами, які укладені покупцем і стосуються купівлі імпортованих товарів, не будуть розглядатися як частина митної вартості, а саме:

1) проценти, виділені з ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари;

2) положення щодо фінансування, укладені у письмовій формі;

3) покупець може продемонструвати, що:

а) такі товари фактично продані за ціною, задекларованою як ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті;

б) процентна ставка не перевищує рівня ставок, які звичайно застосовуються в країні, де і коли таке фінансування було надане.

Для підтвердження виконання зазначеної вимоги декларант повинен надати документально підтверджені відомості щодо звичайного рівня ставок, за якими здійснюється фінансування в країні, де і коли таке фінансування було надане.

Також встановлено, що положення ч. 5 ст. 51 Митного кодексу України застосовуються незалежно від того, чи було фінансування надане саме продавцем, банком або іншою фізичною чи юридичною особою. Вони також застосовуватимуться, якщо товари оцінюватимуться за методом іншим, ніж метод за ціною договору (контракту).

Отже, враховуючи вищевикладене, проценти, що сплачуються покупцем за користування товарним кредитом, не будуть включатись до митної вартості оцінюваного товару у тому випадку, якщо декларантом буде продемонстровано виконання вимог, встановлених ч. 5 ст. 51 Митного кодексу України.
 

Анонси подій

Актуальна тема