Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуБлагодійна допомога на лікування не оподатковується податком на доходи

 

Така умова дійсна лише у разі надання благодійною організацією підтверджуючих документів.

Нагадаємо, що до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються та, відповідно, не підлягають оподаткуванню, кошти або вартість майна (послуг), що надаються йому як допомога на лікування та медобслуговування за рахунок благодійної організації.

При цьому, такі норми застосовуються благодійною організацією лише за наявності документів, які підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медобслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичне обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Такими підтверджуючими документами можуть бути, зокрема:

 - документи, що підтверджують потребу фізичної особи-платника податку в лікуванні та медобслуговуванні (зокрема, наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку),

- документи про надання таких послуг, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому надаються такі послуги, обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші відповідні документи в залежності від необхідного лікування  або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Податковий кодекс не визначає відмінностей в оподаткуванні ПДФО сум допомоги для оплати вартості таких послуг в Україні або за кордоном.

Детальніше про це – в Узагальнюючій податковій консультації, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.04.2014 р. №235.
 

Анонси подій

Актуальна тема