Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуМобілізовані не сплачують єдиний податок і ЄСВ

 

З метою врегулювання питань нарахувань авансових внесків для фізичних осіб-платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись ст. 101 Податкового кодексу, матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але при цьому вказана категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах.

При цьому контролюючі органи не застосовують до зазначеної категорії платників штрафні санкції та пеню з єдиного податку за період їх перебування на військовій службі.

Крім цього, на підставі Указу Президента від 17.03.2014 р. № 303/2014 "Про часткову мобілізацію" фізичні особи, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"  є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати єдиного внеску (за себе). Умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку, що затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України 06.05.2014 р. №276.

Платники Підволочищини активно долучилися до проведення Дня району

Днями представники Головного управління Міндоходів у Тернопільській області в рамках проведення Дня району побували у Підволочиську. В.о. заступника начальника ГУ Міндоходів в області Сергій Господарик зустрівся із представниками місцевих засобів масової інформації, зокрема із кореспондентом Підволочиського районного радіомовлення Юрієм Деренем та відповідальним секретарем  районної газети «Гомін волі» Людмилою Сиривко. Учасники зустрічі обговорили шляхи покращення інформування мешканців району з питань податкового законодавства. 

Згодом в актовому залі Підволочиського відділення Збаразької ОДПІ відбулася зустріч з представниками бізнесу та громадських організацій району, в ході якої жваво обговорювались проблемні питання з надходжень до бюджетів. Також фахівцями ГУ Міндоходів в області проведено семінар для суб’єктів господарювання з актуальних питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, оподаткування податком на прибуток, ПДВ, податком на доходи фізичних осіб. Учасники заходу мали змогу ознайомитися із порядком розгляду звернень громадян до органів Міндоходів, а також отримати кваліфіковані консультації та роз`яснення щодо нещодавніх змін у законодавстві, які відбулися із прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

На завершення свого візиту у Підволочиську в.о. заступника начальника ГУ Міндоходів Сергій Господарик зустрівся із в.о. голови Підволочиської райдержадміністрації Марією Кульбабою, головою Підволочиської районної ради Петром Копчаком та начальником управління економіки та розвитку інфраструктури Підволочиської РДА Петром Копачем. «Одним із основних завдань Міндоходів є забезпечення в повному обсязі надходжень до бюджетів усіх рівнів, адже саме від цього залежить виконання соціальних програм та вчасна виплата пенсій, а також зарплат працівникам бюджетної сфери», - сказав Сергій Господарик. В ході зустрічі вони обговорили проблемні питання, як існують в районі, зокрема, легалізація найманої робочої сили, виведення зарплати з «тіні» та щодо посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів. Під час зустрічі наголошувалось на необхідності підтримки місцевого виробника алкогольної продукції ЗАО Шустов-спирт та виведення економіки з тіні шляхом недопущення заповнення ринку фальсифікованим алкоголем.

Оподатковувані операції для реєстрації платника ПДВ

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку.

Якщо особа, яка відповідно до п. 181.1 ст. 181 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ст. 182 ПКУ).

Згідно із розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

 

 

 

Стабільне наповнення бюджету – основа розвитку держави та регіону

 

Днями у приміщенні актової зали Тернопільській митниці Міндоходів відбулася зустріч працівників митниці  з бізнес-спільнотою Тернопільщини. У зустрічі, метою якої було інформування представників бізнесу про результати діяльності митниці, роз’яснення основних змін законодавства, обговорення актуальних питань взаємодії підрозділів Тернопільської митниці Міндоходів та бізнесу, взяли участь найбільш активні суб’єкти господарської діяльності області.

Відкривав зустріч в.о. начальника Тернопільської митниці Міндоходів Володимир Марцинюк, який звернувся до присутніх зі словами вдячності за порозуміння, яке вони проявляють у своїй роботі. Також він підбив підсумки результатів спільної роботи протягом декількох місяців 2014 року, окремо зупинився на створенні сприятливих умов для роботи суб’єктів підприємництва, зокрема на відкритості та прозорості у сплаті митних платежів, а також поділився поставленими цілями та спільними планами  на поточний рік.

 «Ми готові вислухати всі ваші пропозиції щодо удосконалення роботи Тернопільської митниці Міндоходів з метою забезпечення взаємовигідних відносин із учасниками ЗЕД, адже стабільне надходження платежів до державного бюджету було і є нашим головним завданням», – продовжив Володимир Марцинюк.

Значну увагу під час зустрічі також приділили особливостям процедури визначення митної вартості. Окрім цього, учасників заходу ознайомили із основними змінами в митному законодавстві, зокрема наголосили на прийнятому ЄС рішенні про одностороннє зниження мит на товари українського походження.

Майже всі присутні на зустрічі висловили свої побажання та рекомендації щодо пошуку можливостей для розвитку бізнес-середовища та активізації зовнішньої торгівлі на Тернопільщині, а також поділилися наявними проблемами.

На завершення зустрічі Володимир Марцинюк відзначив, що працівники Тернопільської митниці Міндоходів налаштовані на активну роботу з бізнесом, задля підтримки взаємного інтересу щодо забезпечення стабільності економічної ситуації.

«Той якісний діалог,  який сформувався у нас протягом багаторічної співпраці, ми маємо намір всіляко розвивати і підтримувати», – відзначив він.

У травні подаємо звітність та сплачуємо ПДВ

Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно податкову декларацію за квітень 2014 року повинні подати до 20 травня 2014 року включно. А сплатити податкові зобов’язання, зазначені у поданій податковій декларації, потрібно до 30 травня 2014 року включно.

Також разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за квітень 2014 року. Це стосується і платників ПДВ, які звітують поквартально. Вони теж повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності, – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.

Крім того, 20 травня закінчується строк сплати ПДВ за I квартал 2014 року платниками, для яких звітним періодом є квартал. Нагадаємо, що
суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ поквартально, подавали податкову декларацію за I квартал 2014 року до 12 травня 2014 року включно.

Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 розділу II, п.201.15 ст.201 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Про підсумки деклараційної кампанії на Тернопільщині розповіли на брифінгу

Першого травня закінчилася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у минулому році. Про підсумки деклараційної кампанії – 2014 та її перебіг на Тернопільщині розповіла на брифінгу перший заступник начальника Головного управління Міндоходів у Тернопільській області Марія Мельник.

Зокрема, вона зазначила, що за період кампанії до територіальних органів ГУ Міндоходів в області громадянами подано 9722 декларації про майновий стан і доходи за 2013 рік, в тому числі 3871 декларацію подали громадяни з метою реалізації права на податкову знижку (декларації для отримання податкової знижки за оплату навчання, за іпотечним кредитуванням, за договорами довгострокового страхування життя, по витратах на оплату державних послуг по усиновленню дитини тощо).

«Громадянами, які зобов’язані задекларувати отримані доходи подано 5851 декларацію. У тому числі 1777 декларацій про отримані доходи у вигляді спадщини, 465 декларацій про доходи від продажу рухомого майна, 368 декларацій про доходи від продажу нерухомого майна, 127 декларацій громадянами, які отримали іноземні доходи, 44 декларації про отриманий інвестиційний прибуток та 3070 декларацій про отримані інші доходи, з яких не утримано податку на доходи фізичних осіб, – розповіла Марія Мельник. – Всього платниками задекларовані доходи на суму майже 450 млн грн та самостійно нараховані податкові зобов’язання на суму 12,9 млн грн, які надійдуть до місцевих бюджетів області».

Цього року свої доходи задекларували й 24 мільйонери, більшість яких, а саме 14, з міста Тернополя. Торік, за підсумками деклараційної кампанії, на Тернопільщині був 21 офіційний мільйонер. Найчастіше декларанти-мільйонери подають звітність про доходи отримані від продажу рухомого чи нерухомого майна, доходи у вигляді дивідендів та доходи у вигляді заробітної плати.

«Цими громадянами нараховано податкових зобов’язань на суму 2,650,74 тис. грн, із яких уже сплачено на дату подання декларації 434,7 тис. грн,  сума податку, що ще підлягає до сплати – 2,2 млн грн», – додала Марія Мельник.
 

Анонси подій

Актуальна тема