Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Державний контроль за нехарчовою продукцією в Україні – шлях до європейського ринку


Державний контроль за нехарчовою продукцією в Україні – шлях до європейського ринку

 

Днями керівництво Тернопільської  митниці Міндоходів провело зустріч із представниками державних контролюючих органів Тернопільської області, декларантами та митними брокерами. Метою такого зібрання було обговорення особливостей здійснення державного контролю нехарчової продукції органами доходів і зборів.

Зокрема, під державним контролем нехарчової продукції розуміється діяльність органів доходів і зборів із забезпечення відповідності продукції, що ввозиться на митну територію України для вільного обігу, вимогам, встановленим технічними регламентами, а також забезпечення відсутності загроз від такої продукції суспільним інтересам.

В умовах європейської інтеграції та відповідно до  укладених угод з Європейським Союзом Україна взяла на себе зобов’язання запровадити європейську систему ринкового нагляду за продукцією. Зокрема, законодавчими актами України запроваджено ключові європейські принципи ринкового нагляду, основні механізми та процедури, що відповідають практиці країн ЄС. Це, в свою чергу, принесе значні зміни для усіх зацікавлених сторін: споживачів, бізнесу, держави.

На сьогодні головною метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів із відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам. Здійснення налагодженого контролю за споживчим ринком підвищує рівень захисту прав споживачів на безпеку продукції, запроваджує мотиваційні механізми для здійснення суб’єктами господарювання самостійного контролю відповідності продукції встановленим вимогам.

Крім цього, у ході даної зустрічі були розглянуті питання щодо узгодження графіків роботи територіальних органів державного ринкового нагляду області з режимом роботи підрозділів митного оформлення Тернопільської митниці Міндоходів та питань, що виникають при роботі митниці, контролюючих органів та суб’єктів ЗЕД.

На завершення зустрічі в.о. начальника Тернопільської митниці Міндоходів Володимир Марцинюк наголосив на необхідності вжиття всіх можливих заходів щодо реалізації спільної мети – зробити сферу державного ринкового нагляду прозорою, системною та ефективною. Також закликав забезпечити в повній мірі виконання положень Закону України від 02.12.2010 р. № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 р. №1403 Порядку здійснення державного контролю нехарчової продукції.
 

Анонси подій

Актуальна тема