Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Порядок тимчасового ввезення сільгосптехніки на митну територію України


Порядок тимчасового ввезення сільгосптехніки на митну територію України

 

Тимчасове ввезення – це митний режим, відповідно до якого іноземні товари, транспортні засоби комерційного призначення ввозяться для конкретних цілей на митну територію України з умовним повним або частковим звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності і підлягають реекспорту до завершення встановленого строку без будь-яких змін, за винятком звичайного зносу в результаті їх використання.

Відповідно до ст. 105 Митного кодексу України встановлено, що у митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами поміщуються виключно товари, транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у ст. 189 Митного кодексу України та в додатках B.1 – B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення.

У митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами відповідно до положень додатка Е до Конвенції про тимчасове ввезення можуть поміщуватися товари (за винятком підакцизних), не зазначені у ст. 105 та 189 Митного кодексу України, а також у додатках B.1 – B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення, або такі, що не відповідають вимогам зазначених податків.

При цьому у разі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування на митній території України сплачується 3% від суми митних платежів, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний обіг на митній території України, розрахованої на дату поміщення їх у відповідний митний режим.

Відповідно тимчасове ввезення сільськогосподарської техніки та промислового обладнання має здійснюватися з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами згідно із ст. 106 Митного кодексу України, оскільки ввезення зазначеної техніки та обладнання здійснюється на правах оренди для подальшої експлуатації на митній території України.

Слід також зазначити, що згідно з п. 10 ч. 3 ст. 110 Митного кодексу України щодо товарів, які тимчасово ввозяться на митну територію України ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, не вимагається гарантія дотримання вимог митного режиму тимчасового ввезення.
 

Анонси подій

Актуальна тема