Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Пільгові ставки ввізного мита до товарів, що походять з держав - членів СОТ


Пільгові ставки ввізного мита до товарів, що походять з держав - членів СОТ

 

За яких умов застосовуються пільгові ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України, до товарів, що походять з держав - членів Світової організації торгівлі?

Відповідно до ч. 1 ст. 281 Митного кодексу України допускається встановлення тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VІІ, у вигляді звільнення від оподаткування ввізним митом, зниження ставок ввізного мита або встановлення тарифних квот відповідно до законодавства України та для ввезення товарів, що походять з держав, з якими укладено відповідні міжнародні договори.

Разом з тим, якщо імпорт товару є об’єктом антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів, тарифні пільги (тарифні преференції) не встановлюються або зупиняються чи припиняються, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Абзацом 2 ч. 5 ст. 280 Митного кодексу України встановлено, що до товарів, які походять з України або з держав - членів Світової організації торгівлі, або з держав, з якими Україна уклала двосторонні або регіональні угоди щодо режиму найбільшого сприяння, застосовуються пільгові ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України, якщо інше не встановлено законом.

При цьому країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених Митним кодексом України.

Товарами, повністю виробленими у даній країні, вважаються товари, що визначені у ст. 38 Митного кодексу України, а критерії достатньої переробки товару – в ст. 40 Митного кодексу України.

Документами, що підтверджують країну походження товару, є сертифікат про походження товару, декларація про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару.

Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом подання оригіналів зазначених документів.

При цьому органами доходів і зборів приймаються сертифікати про походження товару усіх форм для застосування до товарів режиму найбільшого сприяння з країнами-членами СОТ.

Водночас у разі виникнення сумнівів з приводу дійсності документів про походження товару чи достовірності відомостей, що в них містяться, включаючи відомості про країну походження товару, орган доходів і зборів може звернутися до компетентного органу, що видав документ, або до компетентних організацій країни, зазначеної як країна походження товару, із запитом про проведення перевірки цих документів про походження товару чи надання додаткових відомостей.




 

Анонси подій

Актуальна тема