Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуПисьмове зобов’язання про реекспорт товарів

 

Який документ є «письмовим зобов’язанням про реекспорт», якщо особа, маючи загальний дозвіл на тимчасове ввезення контейнерів, піддонів, упаковок, здійснює їх ввезення без оформлення митної декларації або книжки А.Т.А.?

 

Відповідно до ст. 105 Митного кодексу України у митний режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами можуть поміщуватися, зокрема товари, зазначені в Додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), на умовах, визначених цими Додатками.

Так, ст. 5 Додатка B.3 до Конвенції встановлено:

- право на тимчасове ввезення контейнерів, піддонів та упаковок надається без вимагання митного документа або гарантії;

- замість митного документа та гарантій на піддони та упаковки від користувача права на тимчасове ввезення може вимагатися подання митним органам письмового зобов’язання щодо пізнішого їх вивезення;

- особам, які регулярно користуються режимом тимчасового ввезення, дозволяється підписати загальне зобов’язання.

В свою чергу, умови застосування положень Конвенції до ввезення контейнерів, піддонів та упаковок встановлені ст. 4 Додатка B.3 до Конвенції.

При цьому перелік товарів, щодо яких не вимагається гарантія дотримання вимог митного режиму тимчасового ввезення, встановлений ч. 3 ст. 110 Митного кодексу України, до якого, зокрема належать контейнери, піддони та упаковки.

Також згідно із п. 4 р. ІІ Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 657, тимчасове ввезення контейнерів, піддонів, упаковок на умовах та відповідно до положень Додатка B.3 до Конвенції за заявою особи, що має намір користуватися митним режимом тимчасового ввезення, та з дозволу контролюючого органу може здійснюватися на підставі письмового зобов’язання цієї особи щодо подальшого реекспорту таких товарів без оформлення митної декларації або книжки А.Т.А.

Особам, які регулярно користуються режимом тимчасового ввезення, контролюючим органом може бути надано загальний дозвіл на тимчасове ввезення контейнерів, піддонів, упаковок на умовах та відповідно до положень Конвенції зі строком дії до одного року.
 

Анонси подій

Актуальна тема