Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

До реформування податкової системи запрошуємо громадськість


До реформування податкової системи запрошуємо громадськість

 

Триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, яку 6 серпня 2014 року презентував на засіданні Кабінету Міністрів України прем’єр-міністр України.

На сьогодні за показником легкості ведення бізнесу Україна займає 112 місце серед 189 країн світу, за показником «сплата податків» – 164 місце.

З метою виправлення цієї ситуації було розроблено пакет економічних реформ, однією зі складових якого є Концепція реформування податкової системи України. Вона передбачає скорочення кількості податків і зборів з 22 до 9.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Велика частина податків скорочується і узагальнюється.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

За підрахунками уряду, на загальну систему оподаткування буде переведено 10% суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють в аграрному секторі.

З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Єдиним звітним періодом передбачено встановити квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків, що в свою чергу зменшить їх витрати та держави на адміністрування податків та зборів.

Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань.

Ознайомитись з Концепцією можна на веб-порталі Державної фіскальної служби України у розділі «Громадські обговорення», а свої зауваження та пропозиції надіслати на електронну адресу: grzv@lv.minrd.gov.ua.
 

Анонси подій

Актуальна тема