Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Кому і коли компенсується єдиний внесок


Кому і коли компенсується єдиний внесок

 

Відповідно до Закону України від 05.07.2012 р. №5067-VI  "Про зайнятість населення" роботодавцю, який протягом останніх 12 календарних місяців створював нові робочі місця, працевлаштовував на них працівників і виплачував їм щомісячну зарплату не менше трьох мінімальних, гарантується компенсація частини ЄСВ. Розмір компенсації становить 50% фактичних витрат роботодавця на сплату ЄСВ за відповідного працівника за місяць. У разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

У звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 454 передбачено відображення кількості новостворених робочих місць.

В таблиці 1 додатка 4 Звіту вказується кількість створених нових робочих місць у звітному періоді – зазначається один раз і лише тоді, коли на підприємстві створено нове робоче місце у зв'язку із створенням нового суб'єкта господарювання (крім того, який створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань та вмінь працівника, незважаючи, що на них не були прийняті працівники.

У таблиці 5 додатка 4 до Звіту з ЄСВ вказується дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник. Дата (число, місяць і рік) створення може не співпадати з датою початку трудових відносин.

У таблиці 6 додатка 4 до Звіту з ЄСВ в реквізиті 22 «Ознака нового робочого місця» проставляється позначка «1» у разі працевлаштування особи на нове робоче місце і заповнюється протягом 2 років.

Звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі із заповненням усіх реквізитів. Звіт, складений з порушенням встановлених вимог, у тому числі без заповнених обов'язкових реквізитів і представлений без всіх необхідних таблиць, не визнається звітом і вважається таким, що не подавався.

Детальніше про це йдеться у листі Пенсійного фонду країни від 21.08.2014 р № 21841/05-10.
 

Анонси подій

Актуальна тема