Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

У разі експорту підакцизних товарів акцизний податок не нараховується


У разі експорту підакцизних товарів акцизний податок не нараховується

 

Чи підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів, якщо сумарна фактурна вартість товару не перевищує 150 євро, та яким документом засвідчується в даному випадку експорт таких товарів?

 

Відповідно до підпункту 213.2.1. п. 213.2 ст. 213 Р.VI Податкового кодексу України не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.

Товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення – у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.

Згідно з п. 3 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 «Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій», митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа для декларування товарів (крім тих, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), які переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), заповнюється на товари, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 150 євро.

При цьому, товари (крім тих, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), що переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), на які не заповнюється митна декларація та які не можуть декларуватись за іншим документом, декларуються шляхом подання органу доходів і зборів письмової заяви за встановленою формою. Така заява може подаватись органу доходів і зборів на паперовому носії або як електронний документ з урахуванням вимог п.п. 12 і 13 вищезазначеної Постанови 450.

Відповідно до п.п. 6 та 7 Постанови 450 підакцизні товари, що пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, та митна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 150 євро, декларуються органу доходів і зборів шляхом подання таких документів:

- митної декларації CN 23, використання якої обов’язкове під час пересилання посилок, міжнародних згрупованих поштових відправлень з позначкою «Консигнація» і відправлень «EMS» та можливе у разі пересилання відправлень з оголошеною цінністю;

- або митної декларації CN 22, використання якої обов’язкове під час пересилання дрібних пакетів, мішків «М» і відправлень «EMS» з вкладенням письмової кореспонденції та можливе у разі пересилання бандеролей;

- або письмової заяви за встановленою формою.

Таким чином, у разі вивезення (експорту) підакцизних товарів декларантами (крім громадян), сумарна фактурна вартість яких не перевищує 150 євро, акцизний податок не нараховується, а декларування здійснюється на підставі вищезазначених документів, що є підтвердженням експорту цих товарів.




 

Анонси подій

Актуальна тема