Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Обговорили зміни до митного законодавства України


Обговорили зміни до митного законодавства України

 

Днями в.о. начальника Тернопільської митниці Міндоходів Володимир Марцинюк провів нараду з представниками контролюючих служб Тернопільської області, декларантами та представниками митних брокерів з метою роз’яснення змін митного законодавства України. В заході також взяли участь заступник начальника Тернопільської митниці Міндоходів Володимир Титор, в.о. начальника відділу митного оформлення № 1 Тернопільської митниці Міндоходів Василь Лопатка, а також в.о. завідувача сектору організації митного контролю Олександр Бісюк.

На початку зустрічі Володимир Марцинюк ознайомив присутніх із основними напрямками реорганізації діючого Міністерства доходів і зборів у нове відомство – Державну фіскальну службу України та створення нової організаційної структури Тернопільської митниці ДФС. Зокрема, запропонував представникам громадськості долучитись до формування Ради з кадрових питань при Тернопільській митниці Міндоходів. Також керівник проінформував учасників заходу про підсумки роботи митниці.

«На теренах Тернопільщини постійно зростає кількість підприємств, які активізують свою зовнішньоекономічну діяльність. Завдяки цьому за 8 місяців 2014 року Тернопільською митницею Міндоходів перераховано до бюджету майже 300 млн гривень митних платежів», – підкреслив Володимир Марцинюк.

Тернопільська митниця Міндоходів входить у п’ятірку митниць, які забезпечують 100% електронне декларування. Середній час оформлення однієї митної декларації на сьогодні становить 44 хвилини.

З метою сприяння розвитку експортного потенціалу України, підтримки вітчизняних товаровиробників та покращення стану організації митного оформлення експортних вантажів законодавством України встановлено певні особливості в їх оформленні. На цьому у своїй доповіді наголосив заступник начальника Тернопільської митниці Міндоходів Володимир Титор.

Таким чином експортні вантажі, що декларуються згідно ч. 2 ст. 258 Митного кодексу України, доставляються до відповідної зони митного контролю лише у разі прийняття органом доходів і зборів рішення про необхідність пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення цьому органу.

«Так, у 450 випадках оформлення експорту Тернопільською митницею Міндоходів 80% вантажів оформлялось без заїзду у місця доставки», – зазначив Володимир Титор.

Із принципом роботи «єдиного офісу» ознайомив присутніх в.о. завідувача сектору організації митного контролю Олександр Бісюк.

«Дозвільна діяльність державних органів відноситься до державної дозвільної політики та через зниження бюрократизму має чинити значний позитивний вплив на рівень інвестиційної привабливості територій. Зокрема, у Тернопільській митниці Міндоходів дія даного принципу повністю реалізується», – відзначив Олександр Бісюк.

Про дотримання порядку заповнення митних декларацій та основні помилки, які допускаються декларантами, виконання митних формальностей та особливості митного контролю за товарами, що ввозяться на територію України в контейнерах розповідав учасникам заходу в.о. начальника відділу митного оформлення № 1 Тернопільської митниці Міндоходів Василь Лопатка.

Окрім цього, присутнім наголосили, що з 25 квітня цього року змінено розмір неоподатковуваної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Також в процесі зустрічі представники Державних контролюючих служб Тернопільської області, декларанти та митні брокери обговорили проблемні питання, що виникають в процесі спільної роботи. В результаті цього декларанти та митні брокери звернулися до представників Державної фітосанітарної інспекції області з пропозицією запровадження авансових платежів з метою прискорення здійснення розрахункових операцій за надані послуги.

Наприкінці наради Володимир Марцинюк наголосив, що першочерговими завданнями на сьогоднішній день є взаємовигідна співпраця між митницею як контролюючим органом та суб’єктами господарювання, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Також запевнив, що митниця завжди готова надавати методичну та практичну допомогу у вирішенні проблемних питань, що було, є і залишиться важливим етапом у поглибленні співпраці.
 

Анонси подій

Актуальна тема