Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Благодійна допомога, отримана волонтером


Благодійна допомога, отримана волонтером

 

Згідно з підпунктом «б» п.п. 165.1.54. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпункті "а" цього підпункту (безпосередньо таким особам або через Міністерство оборони України, Головне управління Національної гвардії України, Службу безпеки України, Службу зовнішньої розвідки України, Адміністрацію Державної прикордонної служби України, Міністерство внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з'єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов'язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.

Правила цього підпункту застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками - фізичними особами у звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції.

Зазначені доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію.

Сума (вартість) зазначеної у цьому підпункті благодійної допомоги, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку, визначається згідно з підпунктом 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу України.

Кошти, отримані благодійниками - фізичними особами на їх банківські рахунки на цілі, визначені у цьому підпункті, та не використані такими благодійниками у строк, зазначений в цьому підпункті, повинні бути перераховані ними до Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Рентна плата: зміна ставок

 

Відповідно до положень Закону України від 28.12.2014 №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” змінилися ставки рентної плати за користування надрами для видобування окремих груп корисних копалин.

Ставки плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного, залізної руди визначені пунктом 252.20 статті 252 ПКУ, встановлено у таких же розмірах, що діли тимчасово, до 1 січня 2015 року, відповідно до положень підрозділу 91 „Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин”, яким доповнено розділ XX „Перехідні положення” ПКУ згідно із Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”.

Для нафти та конденсату видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів ставку установлено у розмірі 45,0 відс., а понад 5000 метрів – 21,0 відс. від вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Для газу природного, що реалізується не для формування ресурсу природного газу для потреб населення, а для інших потреб, та видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів – 55,0 відс., а понад 5000 метрів – 28,0 відс. від вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (згідно п. 257.1 ст. 257 ПКУ).

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9 відсотка.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2015 року становить 1,249.

Про це повідомляє Державне агентство земельних ресурсів України на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.

Понад 88 млн грн єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Тернопілля від фізосіб-підприємців

 

 

Протягом минулого року фізичні особи-підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 88,7 млн грн. За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, це на 7,2 млн грн більше, ніж за 2013 рік.

Загалом 19,8 тисяч фізичних-осіб підприємців Тернопільщини обрали спрощену систему оподаткування.

Для ведення успішного бізнесу спрощенці мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року вони мають можливість змінювати групу або ставку податку.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох, із збільшенням існуючого максимального розміру доходу, зокрема, фізичні особи-підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, відповідно до норм глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.

Для платників першої групи збільшено обсяг доходу до 300 тис. грн та встановлено ставку податку до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Для платників другої групи збільшено обсяг доходу до 1,5 млн грн та ставку до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

До платників третьої групи належать фізичні особи-підприємці та юридичні особи суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн гривень. При цьому фізичні особи-підприємці не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, є не обмеженою. Ставка складає 2 відсотки доходу - при сплаті ПДВ та 4 відсотки доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

 

У Головному управлінні ДФС Тернопільщини підписано Меморандум про співробітництво

 

Усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на створення атмосфери довіри та партнерських відносин між платниками податків та органами влади, 27 січня начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, начальник Тернопільської митниці ДФС Володимир Марцинюк та голова територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Тернопільській області Ігор Дутка підписали тристоронній Меморандум про співробітництво.

Цей документ є публічною угодою та декларує спільне прагнення втілювати у життя ефективні форми співпраці для створення сприятливих умов розвитку підприємництва на теренах області.

Керівник фіскальної служби Тернопільщини Ігор Комендат зазначив, що Меморандум дасть додаткові можливості для вивчення проблемних питань та інформування громадськості про новації податкового законодавства. «Кінець минулого року приніс чимало нововведень для бізнесу та громадян у рамках податкової реформи. Прийнято ряд Законів України, які внесли зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів, - зазначив Ігор Юлійович. - Тож нам спільно необхідно активізувати роботу щодо інформування платників про ці нововведення, які стосуються практично всіх податків та зборів. Ми спільно будемо проводити для платників семінари, засідання «круглого столу», зустрічі з представниками бізнесу тощо. Щиро вірю, що наша спільна діяльність сприятиме досягненню пріоритетному серед завдань фіскальної служби – налагодженню партнерських відносин з бізнесом і підвищенню рівня добровільної сплати податків».

Тему налагодження співпраці продовжив начальник Тернопільської митниці Володимир Марцинюк. «Зі свого боку, ми допомагатимемо АППУ роз’яснювати платникам питання митного законодавства. Це дасть змогу запобігти правопорушенням у галузі митних відносин», - запевнив Володимир Петрович.

Учасники підписання домовилися про спільні дії щодо забезпечення захисту законних прав та інтересів платників, поліпшення підприємницького клімату в області, розвитку партнерських відносин між владою і бізнесом.

На завершення заходу голова ТВ ВГО АППУ Ігор Дутка зазначив, що підписання Меморандуму – це один із кроків, який надає можливість сторонам будувати діалог порозуміння та створювати мікроклімат взаємної довіри між представниками бізнесу та влади. 

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
 

Анонси подій

Актуальна тема