Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну



Понижуючий коефіцієнт з ЄСВ у запитаннях-відповідях

На які доходи можна застосовувати роботодавцям понижуючий коефіцієнт з ЄСВ?

 

Законом України від 2 березня 2015 року № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці» внесено зміни до умов застосування понижуючого коефіцієнта при сплаті єдиного внеску. Закон набув чинності з 13 березня.

До внесення змін застосовувати понижуючий коефіцієнт можна було лише до заробітної плати та винагород за цивільно-правовими договорами.

Після законодавчих нововведень можна застосовувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні ЄСВ на доходи у вигляді:

- заробітної плати;

- винагороди за цивільно-правовими договорами за виконані роботи та надані послуги;

- виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

- допомоги по вагітності та пологах.

Крім того, роботодавці можуть застосовувати понижуючий коефіцієнт при нарахуванні ЄСВ на зарплату, лікарняні, декретні сумісника.

Варто пам’ятати, що з допомогою коефіцієнта знижують виключно ставки, встановлені ч. 5 і абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ, тобто 36,76-49,7%, 36,3%, 45,96%, 34,7%, 33,2%). Не можуть скористатися понижуючим коефіцієнтом особи, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування; підприємства, установи, організації для працюючих інвалідів (зі ставкою ЄСВ 8,41%); всеукраїнські громадські організації інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС (5,3%); громадські організації інвалідів (5,5%).

Також не застосовується зазначений коефіцієнт і до всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання (3,6; 6,1; 2,6; 2,0 та 2,85%).

 

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області




 

Анонси подій

Актуальна тема