Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуПорядок  проведення інструктажів  з питань охорони праці

 

 Інструкція  є нормативним актом , що містить обов’язкові  для дотримання працівниками вимог  з охорони праці під час виконання  ними робіт певного  виду  або  за певною професією на робочих місцях,у виробничих приміщеннях,на території підприємства  та будівельних майданчиках або в інших місцях,де за дорученням власника чи уповноваженого ним  органу( далі – роботодавець) виконуються ці роботи,трудові чи службові обов’язки.

Інструкції повинні містити лише ті вимоги щодо охорони праці,дотримання  яких обов’язковим  для самих працівників . Порушення  працівником цих вимог  повинно розглядатись як порушення трудової  дисципліни, за яке до нього може  бути  застосовано  стягнення згідно з чинним законодавством.

 Інструкції видають  працівникам на руки безпосередні керівники робіт під підпис у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці під час проведення первинного інструктажу або вирішують на його робочому місці.

    Одним з  видів  навчання з питань охорони праці є інструктаж ,в ході якого  працівника знайомлять з небезпечними  та шкідливими виробничими факторами  та ризиками ,що існують на його робочому місці, засобами захисту від їх впливу.

      Первинний, повторний ,позаплановий  і цільовий  інструктажі проводить  безпосередній керівник робіт( начальник структурного підрозділу, майстер) або фізична особа, яка використовує  найману працю.

        Проведення інструктажу  дозволяє керівнику  робіт в ході бесіди перевірити знання  працівників  у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також  перевірити набуті ними навички  безпечних методів праці, звернути  їхню увагу на ті помилки ,яких вони припускають під час роботи.

 Інструктажі  проводять за діючими на підприємстві  інструктажами з охорони праці відповідно до виконуваних робіт.

      Інструкція  є нормативним  актом, що містить  обов’язкові для дотримання працівниками  вимог з охорони праці при виконанні ними  робіт певного виду або за певною професією на робочих  місцях, у виробничих приміщеннях ,на  території підприємства та будівельних майданчиках або інших місцях ,де за дорученням власника чи уповноваженого ним органу  виконують ці роботи ,трудові  чи службові обов’язки.( пункт 1.2., 4.2,-3.4.3.4  Положення про розробку інструкцій з охорони праці,затверджене наказом   Держнаглядохоронпраці  від 29.01.98. № 9)

 

                      В. о  начальника відділення                                            Штогрин С. М.
 

Анонси подій

Актуальна тема