Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань України в Бережанському районі інформує

 

Проведення атестації робочих місць за умовами праці – один з основних обов’язків роботодавця у сфері охорони праці

Одним з обов'язків роботодавця відповідно ст.13 Закону України «Про охорону праці» є проведення атестації робочих місць за умовами праці. Роботодавець повинен організувати на своєму підприємстві атестацію робочих місць, якщо виробництво (технологічні процеси, обладнання, сировина, продукція) є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров'я працівників.

Мета проведення атестації – оформити правові підстави надання на підприємстві передбачених законом гарантій і компенсацій для працівників із шкідливими і небезпечними умовами праці (пільги при отриманні пенсії за віком, додаткова відпустка, підвищена оплата праці, видача молока, мила, спецодягу, засобів індивідуального захисту). При чому атестація повинна проводитися незалежно від того, є роботодавець юридичною особою чи приватним підприємцем.

Основними нормативними документами, що регулюють процес проведення атестації на підприємстві, є «Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442 та «Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці», затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 №41.

Атестація робочих місць проводиться не рідше одного разу на 5 років. Частіше атестація може проводитися, якщо це передбачено колективним договором підприємства. Позачергова атестація може бути проведена в тому випадку, якщо умови праці на підприємстві істотно змінилися. Для санітарно-гігієнічних досліджень залучають санітарні лабораторії (це можуть бути лабораторії санітарно-епідеміологічних служб). У процесі атестації комісія заповнює карту умов праці по кожному робочому місцю, яку підписують голова та члени атестаційної комісії, та з якою ознайомлюються працівники, що працюють на цьому робочому місці. За результатами атестації складається перелік робочих місць, за якими підтверджено пільги і компенсації у зв'язку із шкідливими і небезпечними умовами праці та перелік робочих місць, на яких необхідно здійснити заходи щодо поліпшення умов праці.

Відповідно до ч.2 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення за не проведення атестації робочих місць посадові особи підприємств та громадяни – суб'єкти підприємницької діяльності можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць за умовами праці дасть можливість роботодавцям уникнути можливих конфліктів з працівниками та контролюючими органами, а самим працівникам – захистити своє право на безпечні умови праці.

 

Заступник начальника відділення                                                    С.В. Щур

 

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема