Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуНадання послуг без РРО: штрафні санкції у дії

 

Варто зауважити, що зазнала змін ст.9 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265), яка встановлює остаточний перелік юридичних та фізичних осіб-підприємців, які можуть не використовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) для проведення розрахунків з покупцями.

Так, п. 1 ст. 9 Закону № 265 відтепер не стосується незастосування РРО при наданні послуг. З 1 січня 2015 року із Закону №265 виключено пункт 13 статті 9 щодо звільнення від застосування РРО та розрахункових книжок при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції), тобто мережі Інтернет.

Нагадаємо, що до 2015 року всі суб’єкти господарювання, які надавали послуги, не повинні були застосовувати РРО за умови, що такі суб’єкти проводили розрахунки у касі з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій. Однак з 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» такі суб’єкти були виключені з переліку тих, які звільнені від застосування РРО. У зв'язку з цим розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортклуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо) що також сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг.

Таким чином, з 01.01.2015 р. підприємства сфери послуг під час проведення розрахунків повинні були застосовувати РРО на загальних підставах (якщо вони не підпадають під інші виключення Закону про РРО).

Однак варто звернути увагу, що тимчасово до 1 липня 2015 року суб'єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог Закону № 265 при наданні послуг при проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів НБУ, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Отже, з 1 липня 2015 року настає відповідальність за порушення вимог Закону № 265 в частині незастосування РРО при наданні послуг за готівку в касах підприємств, установ, організацій.
 

Анонси подій

Актуальна тема