Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуПодатківці побували на фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини 2015»

Впродовж минулих вихідних 1-2 серпня відбувся 16-й фестиваль «Дзвони Лемківщини – 2015». Цього року фестиваль мав особливий формат. Він був приурочений 70-річчю з початку депортації українців.

За сприяння місцевого осередку ветеранів податкової служби Тернопільщини було організовано поїздку на урочистості працівників та ветеранів податкової служби Тернопільщини. Автобус із колективом прибув на фестиваль в урочище Бичова поблизу міста Монастириськ Тернопільської області. Це урочище спеціально обладнане сценами, альтанками, місцем для наметового табору і лемківської ватри. Тут щороку проводяться співочі ностальгічні вечори, метою яких є пригасити біль розлуки лемків із рідною землею і виявити їх любов до рідних місць.

На відкритті фестивалю податківці долучилися до спільної молитви на поминальних богослужіннях за жертвами депортації та борцями за незалежність і суверенітет нашої держави, які очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у співслужінні з преосвященними владиками та соборним духовенством Бучацької єпархії.

У своєму слові Блаженніший Святослав окреслив багатостраждальну історію Лемківщини: «Сімдесят років тому на славній Богом благословенній лемківській землі півмільйона людей було вигнано зі свого дому, із них майже 200 тисяч прийняла Тернопільщина, гостинна українська земля».        

Фестиваль багатий всілякими подіями та заходами. Проходив ярмарок лемківських виробів народних промислів, а це і вишиванки, і предмети побуту, і сувеніри. Програма заходу передбачала можливість поринути у світ фольклору і лемківських традицій, послухати унікальні музичні композиції у виконанні понад 80 колективів, відвідати ярмарок та отримати заряд гарного настрою.           

Свято вдалося на славу. Всі члени колективу отримав масу задоволення, і поверталися додому із багажем сувенірів, хороших вражень, і позитивних емоцій.
 

Анонси подій

Актуальна тема