Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

 

П'ятнадцять років на сторожі соціального захисту  громадян України.

Страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, є важливою складовою системи загальнообовязкового державного соціального страхування в Україні.

  Стабільне та ефективне його функціонування – необхідна умова для забезпечення конституційних гарантій  щодо соціального захисту, охорони життя та здоровя громадян у процесі їхньої трудової діяльності.

  Шлях становлення  та розвитку, який пройшов Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань України починаючи із часу створення протягом 15 –ти років засвідчив, що надійна та ефективна  його робота, є необхідною умовою соціальної стабільності українського суспільства.

  За  15 років своєї історії Фонд виріс у потужну фінансову структуру, якій довіряють мільйони громадян, що перебувають під його надійним соціальним захистом.

  Основними напрямками діяльності Фонду є:

-         Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоровю працюючим викликаних умовами праці;

-         Сприяння створенню умов для відновлення здоровя та працездатності потерпілих на виробництві;

-         Відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей.

На сьогоднішній час щомісячно близько 300 тисячам осіб Фонд проводить виплати в звязку із ушкодженням здоровя, а також у разі смерті під час виконання трудових обовязків. Починаючи із початку діяльності Фонду на дані цілі використано близько 38 млрд. грн. Середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сімї) зріс майже в 15 разів і за 2014 рік становив 1769 грн. По Бережанському відділенню, як складової структури Фонду щомісячно проводиться виплата більше як 180 потерпілим на загальну суму біля 150 тис. грн. В Бережанському районі щомісячна виплата в поточному році становить біля 68 тис. грн.

Потрібно відзначити і масштабні інвестиції Фонду у відновлення здоровя та працездатності потерпілих на виробництві – близько 2,4 млрд. грн. Впродовж діяльності Фонду медико – соціальні послуги за рахунок Фонду отримали понад 800 тисяч осіб. Для інвалідів внаслідок трудового каліцтва було придбано майже 6 тисяч автомобілів.

На виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообовязкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» Фондом постійно та в повному обсязі надається потерпілим на виробництві цілий комплекс медико – соціальних послуг, а саме: своєчасне та якісне лікування в звкладаєх охорони здоровя , санітарно – курортне лікування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, колясками інвалідними, протезно – ортопедичними виробами, автомобілями та іншими послугами відповідно до висновків медико – соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації.

  Відділенням виконавчої дирекції Фонду протягом першого півріччя  2015 року витрачено на забезпечення медичної та соціальної реабілітації  78,2 тис. грн. Відповідно до заяв потерпілих забезпечено 7 осіб ортопедичним взуттям на суму 19,7 тис. грн. Отримують потерпілі лікарські засоби та вироби медичного призначення. Зокрема таку допомогу отримали 5 осіб  на суму 8 тис. грн.  Шість потерпілих Бережанського, Козівського та Зборівського районів отримують виплати на спеціальний медичний догляд(витрати з початку року склали – 14,9 тис. грн) , постійний сторонній догляд(витрати з початку року склали – 22,9 тис. грн)   та побутове обслуговування(витрати з початку року склали – 11,4 тис. грн). Також проводиться компенсація 12  потерпілим витрат на бензин.  

  Основним джерелом надходжень до бюджету Фонду є внески роботодавців, які сплачуються у відсотках до бази нарахування єдиного внеску відповідно до класу професійного ризику. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообовязкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» усі особи вважаються застрахованими з моменту набрання чинності цим Законом незалежно від фактичного виконання страхувальниками своїх зобов’язань щодо сплати страхових внесків. Тобто з моменту укладення трудового договору працівник вважається застрахованим. Станом на 01.01.2015 року в Бережанському районі  зареєстровано 1226 платників ЄСВ, в  Козівському  906 а в Зборівському 1069.

  Першочерговим завданням Фонду є здійснення заходів спрямованих на профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань працюючих. Виконання статутних функцій та обовязків Фонду щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхових експертів з охорони праці.

  Беззаперечні набутки, досягнуті за час роботи Фонду, стали можливими завдяки високому професіоналізму та сумлінності колективу Фонду.  Тому, навіть попри всі суспільні та економічні потрясіння , яких зазнала Україна у 2014 -2015 роках Фонд і надалі залишається на передовій захисту інтересів та законних прав людини праці.

  Таким чином, на практиці знайшла втілення ідея створення в Україні сучасної системи турботи про життя, здоровя та працездатність наших громадян, що відповідає кращим світовим стандартам.

 

 

 

 

В. о.  начальника  відділення                                                             С. М. Штогрин
 

Анонси подій

Актуальна тема