Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Товар відвантажено, але покупцем не прийнято: що з податковою накладною?


 

Товар відвантажено, але покупцем не прийнято: що з податковою накладною?

 

Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Пунктом 201.4 ст. 201 ПКУ передбачено, що податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця.

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН (п. 192.1 ст. 192 ПКУ).

При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов’язань за розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

 




 

Анонси подій

Актуальна тема