Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуЯк сплачується державне мито окремими категоріями громадян за видачу їм паспортів для виїзду за кордон

 

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року №7-93 «Про державне мито», із змінами і доповненнями (далі - Декрет).

 Згідно з Декретом за вчинення в інтересах громадян дій та видачу документів, що мають юридичне значення, від сплати державного мита звільняються:

- інваліди I та II групи;

- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизан), які загинули чи пропали безвісті, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.

 Пільга по сплаті державного мита названим особам надається по всіх діях і документах, що стосуються безпосередньо таких осіб, незалежно від того, хто звернувся за вчиненням в їхніх інтересах дій та одержанням документів, що мають юридичне значення.

За видачу громадянам України паспортів для виїзду за кордон, документів, які їх замінюють, а також за продовження строку дії цих документів, учасники Великої Вітчизняної війни, інших бойових операцій по захисту СРСР і Української РСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії та колишніх партизан, ставки державного мита за відповідні дії знижуються на 50 відсотків.

Таким чином, звільнення від сплати державного мита учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій, учасників АТО та членів їх сімей законодавством не передбачено.

Одночасно повідомляємо, право встановлювати додаткові пільги для окремих платників щодо сплати державного мита, яке зараховується до місцевих бюджетів, надано місцевим радам, а у разі сплати державного мита, що зараховується до Державного бюджету України – Міністерству фінансів України (ст. 5 та 6 Декрету).

 

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області
 

Анонси подій

Актуальна тема