Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Відображення податкової накладної з основною ставкою, ставкою 7% та нульовою ставкою у декларації


Відображення податкової накладної з основною ставкою, ставкою 7% та нульовою ставкою у декларації

 

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до податкового кредиту відносяться суми податку на додану вартість (далі – ПДВ), сплачені/нараховані при здійсненні операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Тобто податковий кредит звітного періоду формується платником з сум ПДВ, нарахованих (сплачених) при придбанні товарів/послуг незалежно від напряму їх використання (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях).

При цьому всі суми ПДВ, нараховані (сплачені) при придбанні товарів/послуг, відображаються в розділі ІІ податкової декларації з ПДВ (далі – декларація з ПДВ).

Нагадаємо, що форма та порядок заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966.

В декларації з ПДВ операція з придбання товарів/послуг та необоротних активів на підставі податкової накладної, в якій одночасно містяться товари/послуги та необоротні активи, що оподатковуються за основною ставкою, ставкою 7% та нульовою ставкою, підлягає одночасному відображенню у декількох рядках, зокрема:

- в рядку 10.1.1 – в частині придбання товарів/послуг, що були оподатковані постачальником за ставкою ПДВ 20%;

- в рядку 10.1.2 - в частині придбання товарів/послуг, що були оподатковані постачальником за ставкою ПДВ 7%;

- в рядку 11.1 - в частині придбання товарів/послуг, що були оподатковані постачальником за ставкою ПДВ 0%.

При цьому у додатку 5 до декларації з ПДВ «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» податкова накладна відображається покупцем лише в частині товарів/послуг та необоротних активів, які оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7%. Дані операції в додатку 5 (Д5) відображаються окремими рядками.

 
 

Анонси подій

Актуальна тема