Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

Виробничий травматизм – причини та шляхи його запобігання

 «Відділення виконавчої дирекції Фонду в  Бережанському районі обслуговує три райони  Тернопільської  області – Бережанський, Козівський та Зборівський.

Зпочатку 2015 року відділенням виконавчої дирекції Фонду в  Бережанському  районі зареєстровано 5 нещасних випадків, які сталися на підприємствах та організаціях регіону. Із загального числа нещасних випадків 3 випадки визнані комісіями з розслідування такими, що пов'язані з виробництвом, а саме:   в Зборівському районі  10 лютого  на автомобільній дорозі  Львів – Тернопіль  з машиністом  автогрейдер  ДП « Тернопільський облавтодор»  філії «Зборівський райавтодор» Станчишиним  Є.В. стався смертельний нещасний випадок, 11 березня та ТзОВ Потуторський деревообробний завод працівник Халупа М.І. одержав перелом ноги під час робіт при розвантаженні автомобіля , 13 липня  тракторист Тзов «Зборівські лани» Чирка І.В.  травмував себе під  ремонту комбайна. Внаслідок чого отримав травму ,а саме   закритий перелом шийки лівої стегнової кістки  зі зміщенням,                                     

Чому ж трапляються нещасні випадки? Перш за все через порушення працівниками і посадовими особами вимог нормативних документів з охорони праці (правил, положень, інструкцій тощо).  Так в Зборівському районі під час лісосічних робіт смертельно травмовано грейдериста Збоівського райавтодору  Станчишина Є.В. який находився в лісосмузі під час  порізки дерев без  захисної каски. Знехтував  правилами безпеки і комбайнер Тов «Зборівські лани» Чирка І.В. і одержав  травму впавши з зернозбирального комбайна, аналогічно сталось із працівником Потуторського деревобробного заводу Халупа М.І. В акті зазначено що комбайнером порушено  інструкцію з  охорони праці .

Як свідчіть аналіз головним винуватцем є не техніка, ні технологічний процес, а сам робітник, який, з тих чи інших причин, не дотримувався правил безпеки, порушував нормальний перебіг трудового процесу, не використовував передбачені засоби захисту. Непоодинокі приклади, коли працівники свідомо порушують правила і у результаті чого отримують травму.

Проведений аналіз виробничого травматизму свідчить, що більшість травмованих – це досвідчені працівники, зі стажем роботи понад 20 років та віком 40-60 років, на яких у поточному році припало 67 відсотків нещасних випадків.

Не зважаючи на те, що більшість нещасних випадків стається з вини потерпілих, не вірно вважати, що нещасні випадки лежать лише на їхній совісті. Адже, відповідно до ст.13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець повинен забезпечити функціонування на підприємстві системи управління охороною праці (СУОП), призначити посадових осіб, які вирішують конкретні питання охорони праці, визначити обов'язки з охорони праці керівників всіх рангів, права і відповідальність за їх виконання, контроль за виконанням прав і обов'язків. А порушення, які допускають виконавці, можливі тому, що не ефективно функціонує СУОП, що керівники різного рівня не завжди приділяють достатньо уваги контролю за виконанням працівниками вимог нормативних актів з охорони праці, проходячи мовчки повз порушення.

Саме роботодавець повинен створювати належні умови праці, сприяти усвідомленню кожним працівником, що дотримання вимог охорони праці є запорукою не тільки збереження життя і здоров'я, але й вирішення економічних та соціальних проблем».

               Заступник начальника                                                                                                  С.Щур
 

Анонси подій

Актуальна тема