Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуТерміни сплати сум пені та штрафів внаслідок порушення законодавства з питань ЄСВ

 

Відповідно до внесених змін суми пені та штрафів, що передбачені Законом України від від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом 10 календарних днів після надходження відповідного рішення, винесеного територіальним органом ДФС.

Відтак термін сплати по рішеннях, винесених до 31.12.2015 включно, становитиме 10 робочих днів, а по рішеннях, винесених з 01.01.2016 – 10 календарних днів.

До приведення Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція), у відповідність до норм Закону №2464, існуватиме певна суперечність норм Інструкції нормам Закону №2464 в частині сплати штрафів та пені платниками єдиного внеску.

Всі нормативно-правові акти приймаються на основі законів і підпорядкованість таких актів законам закріплено Конституцією України. Оскільки закон має вищу юридичну силу, то у випадку суперечності норм підзаконного акту нормам закону варто застосовувати норми закону.

Отже, до приведення Інструкції у відповідність до норм Закону №2464 використовуватимуться форми рішень про застосування штрафних санкцій, передбачені Інструкцією.

 

Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
 

Анонси подій

Актуальна тема