Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Попередженню виробничого травматизму – особливу увагу.


 

Попередженню виробничого травматизму – особливу увагу.

Відповідно до Конституції України, зокрема статті 43 визначено: «Кожен громадянин України має право на належні, безпечні і здорові умови праці». Тому обов'язок кожного роботодавця – забезпечити це право своїм працівникам, а право кожного працівника – вимагати створення безпечних умов праці та користуватись ними в повній мірі.

   Людина не може працювати ефективно і якісно, якщо не почувається на роботі безпечно. Перша умова якоюсь мірою залежить і від самого працівника, а другу – повинен гарантувати роботодавець. Успіху у справі можна досягти, коли інтереси та обов'язки обох сторін будуть погоджені.

   Одним із головних напрямів роботи управління  виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області, а зокрема і  відділення Фонду у Бережанському районі є профілактична робота щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці.

   Всім відомо, що абсолютно безпечних та нешкідливих умов праці не існує. Кожне виробництво включає технологічні операції, при виконанні яких існує ризик отримання виробничої травми або професійного захворювання.

    Підвищення рівня безпеки праці можливо досягти шляхом проведення профілактичних заходів, розроблення та впровадження у діюче виробництво інноваційних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту, підвищення рівня культури безпеки праці шляхом пропагування безпеки праці та способів запобігання виникненню ризиків виробничого травматизму та професійних захворювань, формування відповідального ставлення працівників до особистої безпеки.

   В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тернопільській області підведено підсумки роботи по попередженню виробничого травматизму за 2015 рік.

    Так, за 12 місяців 2015 року на виробництві в області зареєстровано 60нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, при яких потерпіло 60 працівників, в т. ч. 10 - смертельно. В порівнянні з аналогічним періодом 2014року рівень загального травматизму зменшився на 9 випадків, травмовано менше на 9 чоловік, рівень смертельного травматизму зменшився на 1

випадок. 23 нещасних випадки при виконанні трудових обов’язків – з можливою інвалідністю, 27 випадків - з тимчасовою втратою працездатності,17 нещасних випадків комісіями із розслідування визнано, як не пов’язані з виробництвом, в т. ч. 7 - працівників померли на роботі внаслідок загального захворювання. Один випадок знаходяться в стадії розслідування.

   Коефіцієнт частоти нещасних випадків ( К. ч. ) в області становить 0,23.

   Найбільше випадків, пов’язаних з виробництвом, допущено на підприємствах увідділенні виконавчої дирекції Фонду в м. Тернополі - 38. Нещасні випадкимали місце на підприємствах Теребовлянського- 3, Монастириського - З,Підволочиського-3, Гусятинського - 3, Бучацького -2, Зборівського -2,Шумського - 2, Бережанського, Кременецького, Збаразького районів, - по 1 випадку. В Чортківському,  Козівському,  Заліщицькому, Лановецькому, Борщівському районах нещасних випадків на виробництві зареєстровано не

було.

   Випадків професійного захворювання за 12 місяців поточного року незареєстровані. Всі нещасні випадки і професійні захворювання розслідувані за участю страхових експертів. Розслідувано 2 нещасні випадки, що сталися з працівниками інших областей.

   Страховими експертами з охорони праці відділень у 2015 році не проводились перевірки страхувальників щодо організації профілактичної роботи та попередження виробничого травматизму.

   Про те, протягом 12 місяців поточного року страхувальникам надавалась  різнобічна організаційно - консультативна і методична допомога. Проводились заходи з пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці. В засобах масової інформації постійно висвітлювались актуальні питання профілактичної роботи .

   Розповсюджувались нормативні акти і література з охорони праці, плакати та інше. Начальники відділень та страхові експерти з охорони праці приймали активну участь у заходах до Всесвітнього дня охорони праці.

   Підвищення рівня безпеки праці можливо досягти шляхом проведення профілактичних заходів, розроблення та впровадження у діюче виробництво інноваційних технологій, нових видів засобів індивідуального та колективного захисту, підвищення рівня культури безпеки праці шляхом пропагування безпеки праці та способів запобігання виникненню ризиків виробничого травматизму та професійних захворювань, формування відповідального ставлення працівників до особистої безпеки.

   Велику роль у зменшенні виробничого травматизму повинна відігравати щоденна цілеспрямована профілактична робота служби охорони праці підприємства. Кожний працівник підприємства  має пройти відповідний інстуктаж та при необхідності і навчання. У необхідних випадках звертатися за консультаціями до спеціалістів підприємства. Адже значна кількість нещасних випадків, що стаються, є причинним наслідком невиконання вимог інструкції з охорони праці.

 

 В. о. начальника відділення                                                                       С.М. Штогрин

 
 

Анонси подій

Актуальна тема