Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Корупція


Корупція

Відділ внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Тернопільській області, керівництво Головного управління ДФС в області доводить до відома широкого кола громадськості Тернопільщини про те, що останнім часом у обласному центрі та районах області набули непоодинокого характеру спроби невстановлених шахраїв злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів суб'єктів підприємницької діяльності.

Зловмисники телефонують посадовим особам суб'єктів господарювання області з телефонних карток мережі стільникового зв'язку і представляючись службовими особами Головного управління ДФС в області, його територіальних органів чи їх довіреними особами, - шахрайським методом вимагають готівкові грошові кошти для залагодження так званих перевірок, надання матеріальної допомоги чи на якісь інші нагальні потреби.

Схожі авантюри мали місце у обласному центрі, деяких районах області в минулому році та неодноразово вже є і у цьому. Зокрема, так звана діяльність шахраїв активізувалась у березні п.р.

Схем декілька: скажімо, від імені службових осіб ГУ вимагали надати матеріальну допомогу на нагальні потреби, пов'язаними із прийомом «гостей з Києва» (перерахувати грошові кошти на конкретний вказаний ними банківський рахунок), у власників закладів громадського харчування «просили» нагодувати «перевіряючих з Києва», - а потім терміново поповнити рахунки мобільного зв'язку на кілька тисяч гривень, «позичити» певну суму грошей для «залагодження питання щодо прийому комісії з ДФС України».

Або ж, «суб'єкту підприємницької діяльності, від невідомої особи поступала вказівка, терміново зателефонувати до начальника податкового органу з метою вирішення «певних питань»» та надавався номер мобільного телефону підставної особи.

Так, 29.03.2016, невстановлена особа-зловмисник, від імені одного із службових осіб Тернопільської ОДШ ГУ, телефонувала з номеру 066-052-70-23 суб'єктам господарювання м. Тернополя та наполегливо повідомляла про необхідність надання матеріальної допомоги, пов'язаними із прийомом «перевіряючих з Києва», яку необхідно буде перерахувати на вказаний нею картковий рахунок. В протилежному випадку, до СГД будуть застосовані «репресивні контрольно-перевірочні заходи». Як вдалося встановити - дзвінок із зазначеного номера телефону здійснювався з території Луганської області.

Здебільшого, така схема виманювання грошей багатьом відома і посадові особи СГД чи підприємці одразу ж звертаються до керівників податкових чи правоохоронних органів безпосередньо, проте бувають випадки коли грошові кошти все ж таки перераховуються зловмисникам на зазначені ними рахунки.

Як правило, діють аферисти через посередників. Переважно цю роль виконують таксисти, які нічого не знаючи про шахрайську схему виконують лише функцію отримання та передачі грошей, стаючи співучасниками злочинних дій.

Ці злочинні дії в очах громадськості кидають тінь та негативно впливають на честь та ділову репутацію працівників Державної Фіскальної служби в цілому.

Зважаючи на зазначені інциденти інформуємо, що службові особи Головного управління ДФС у Тернопільській області, його територіальних органів і Тернопільської митниці ДФС жодних вказівок збирати гроші від свого імені чи від імені довірених осіб не давали та давати не можуть.

Наполегливо радимо бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Тому, звертаємось до небайдужих громадян та суб'єктів підприємницької діяльності Тернопільщини про відому будь-яку інформацію по кожному вищенаведеному факту неправомірних дій у відношенні суб'єктів господарської діяльності області, направлених на заплямування честі та репутації ГУ ДФС в області і Тернопільської митниці ДФС, - просимо негайно звертатись до місцевих органів національної поліції щодо встановлення та документування осіб, які причетні до вищезгаданих шахрайських дій, а також повідомляти оперативного чергового (міськ. тел. № (0352) 43-46-45, 43-04-16-факс), або ж особисто звертатись у відділ внутрішньої безпеки Головного управління за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1 (міськ. тел. № (0352) 43-46-38, моб. тел. № 098-992-42-82)».
 

Анонси подій

Актуальна тема