Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

22.04


До уваги платників акцизного податку!

 

Платники, визначені п.п.212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (тобто особи, які реалізують пальне), а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді. Форму декларації акцизного податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14. Така декларація подається до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі відсутності об’єкта оподаткування акцизним податком декларація подається такими платниками шляхом заповнення титульного аркуша до декларації (без заповнення р. 05), заповнення рядків 15 та 16 додатка 1 до декларації з нулями та перенесення їх до розділу В самої декларації (графа В1).

У разі виникнення об’єкта оподаткування, тобто наявності операцій з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, платники податку з реалізації пального повинні задекларувати ці зобов’язання за чинною формою декларації шляхом заповнення додатка 1 до декларації та перенесення суми податкового зобов’язання до розділу В самої декларації (графа В1).

Нагадаємо, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, передбачених п. 120.1 ст.120 ПКУ.

Більш детально про порядок декларування податкових зобов’язань з акцизного податку за березень 2016 року йдеться у листі ДФС України від 20.04.2016 р. №14178/7/99-99-19-03-03-17.

На Тернопільщині - понад 63 тисячі платників податків

 

Станом на початок квітня на обліку в органах ДФС області перебувало 63097 основних платників податків. За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, з них 20887 юридичних осіб та  42210 фізичних осіб – підприємців. У березні на податковий облік взято 490 платників податків, з них 152 юридичних осіб та 338 фізичних осіб – підприємців.

У державному реєстрі фізичних осіб - платників податків зареєстровано 1 млн 81 тисяча 122 фізичні особи, зокрема 3146 іноземців та 4303 тих, хто відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податку. З початку цього року зареєстровано 3246 фізичних осіб, що на 683 більше за аналогічний період минулого року. За цей період також зареєструвався 41 іноземець.

Тернопільська ОДПІ інформує!

У вівторок, 26 квітня 2016 року, з 16 до 17 год у приміщені Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області відбудеться черговий телефонний сеанс «гаряча» лінія.

Тема телефонного сеансу: «Податкові послуги Центру обслуговування платників». На запитання відповідатиме начальник управління обслуговування платників Кравець Василь Тарасович за телефоном: 43-46-46.

 

           

 

Операції, що визнаються безтоварними

 

Державна фіскальна служба України листом від 08.04.2016 р. №7862/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснила питання щодо визначення операції безтоварною.

Так, відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно з Положенням про Міністерство фінансів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 р. №375, Мінфін є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, державну політику, зокрема, у сфері бухгалтерського обліку.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Вищим адміністративним судом України (лист від 02.06.2011 р. №742/11/13-11) встановлено, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.

Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

Отже, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

 

Оподаткування доходів фізичної особи від оренди майна

 

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України.

Такі доходи, отримані фізичною особою оподатковуються за ставками 15% та/або 20% на суму перевищення, якщо сума доходу в розрахунку на місяць перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати (у 2015 – 12180 грн). Окрім цього, орендні доходи оподатковуються й військовим збором за ставкою 1,5%.

Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

При цьому:

а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

б) у випадку вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку-орендодавця за формою та у спосіб, встановленими Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за таке порушення.

Водночас відповідно до п.п. 170.1.6. п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за встановленою формою.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер також несе передбачену законом відповідальність за такі порушення.

Слід зазначити, що нерухомість, яка належить фізичній особі-нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу-підприємця або юридичну особу-резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Про податкові новації та легалізацію зайнятості населення під час «Дня району» у Кременці

Днями представники Головного управління ДФС у Тернопільській області на чолі із заступником начальника відомства Сергієм Господариком в рамках проведення «Дня району» відвідали Кременеччину. Зокрема, з метою налагодження співпраці органів ДФС області із місцевими ЗМІ представники фіскальної служби зустрілися із керівником Кременецького районного радіомовлення Зоєю Карп’юк та журналістом районної газети «Діалог» Вікторією Іваницькою. На зустрічі обговорили шляхи покращення інформування мешканців району з питань податкового законодавства.

Одразу ж після діалогу із журналістами в актовому залі Кременецької райдержадміністрації відбулася зустріч з представниками бізнесу, в ході якої обговорили проблемні питання надходжень до бюджетів. Також фахівці ГУ ДФС в області провели семінар, під час якого близько сотню учасників ознайомили із новаціями, що вступили в дію в результаті прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Зокрема, лектори розповіли про застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами–підприємцями, детально ознайомили зі змінами в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб, новаціями для власників нерухомого майна, новими ставками для справляння цього податку. Увагу акцентували на особливостях цьогорічної деклараційної кампанії, акцизному податку та змінах стосовно єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На завершення свого візиту на Кременеччину заступник начальника фіскальної служби області Сергій Господарик зустрівся із головою Кременецької райдержадміністрації Ростиславом Сімчуком та очільником районної ради Володимиром Стефанським. Учасники визначили необхідність, розширення бази оподаткування та збільшення надходжень до бюджету, перспективи залучення інвестицій в економіку району. Найбільш гостро під зустрічі звучало питання легалізації найманої робочої сили та виведення зарплати з «тіні». Сергій Степанович наголосив, що питання дотримання роботодавцями вимог законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам було і залишається актуальним, адже вагомим джерелом збільшення дохідної частини місцевого бюджету є легалізація зайнятості населення, детінізація заробітної плати та її підвищення, відтак виплата зарплати у "конверті" веде до негативних наслідків як для держави в цілому, так і для окремих її громадян.

 

 

 

                                                                                                               Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
 

Анонси подій

Актуальна тема