Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

29.04


До кожного касового апарата - окрема податкова накладна

 

Відповідно до п. 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі – Порядок № 1307), податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.

Якщо не зареєстровані платниками ПДВ філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право складання податкових накладних. Для цього платник податку повинен кожній філії та кожному структурному підрозділу присвоїти окремий цифровий номер, про що має письмово повідомити контролюючий орган за місцем його реєстрації як платника ПДВ.

Згідно із п. 14 Порядку №1307 податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:

- здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);

- виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), за винятком тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

- надання платнику податку касових чеків, які містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).

Таким чином, враховуючи те, що платник ПДВ, до складу якого входять філії та/або структурні підрозділи, не делегував їм право складання податкових накладних, та при цьому, такі філії та/або структурні підрозділи здійснюють операції з використанням касових апаратів, то податкова накладна повинна складатися за щоденними підсумками операцій до кожного касового апарата окремо.

При цьому податкові накладні складаються від імені платника податку (головного підприємства).

 

Завершується кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році

Державна фіскальна служба повідомляє про завершення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році.

Нагадаємо, що податковим законодавством установлено строк подання декларацій про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) для громадян та осіб, які проводить незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним.

Відповідно до п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Зауважуємо, що відповідно до статті 67 Кодексу законів про працю, у випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Отже, першим робочим днем у травні буде 04.05.2016.

Враховуючи викладене, із врахуванням вимог п. 49.20 ст. 49 ПКУ, останнім днем строку подання податкових декларацій за звітний податковий період 2015 рік для громадян та осіб, які проводить незалежну професійну діяльність, вважається 4 травня 2016 року.

 

На Тернопільщині вже 23 громадян задекларували мільйонні статки

 

Під час деклараційної кампанії, яка розпочалася 1 січня 2016 року та триватиме до 1 травня, 23 громадян Тернопільщини вже задекларували доходи понад 1 млн грн на загальну суму 38 млн 61 тис. гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

Мільйонери Тернопільщини сплатять до бюджету 1 млн 798 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб та 227 тис. гривень військового збору.

Головне управління ДФС в області нагадує, що кампанія декларування вийшла на фінішну пряму. Залишились лічені дні для того, щоб відзвітувати про свої доходи. Усім громадянам, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів, спадок, іноземні доходи тощо, необхідно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації особисто або електронною поштою (за наявності ключа електронного цифрового підпису) до 4 травня 2016 року.

 

Минулого місяця Тернопільщина найчастіше експортувала товари до Польщі, Нідерландів та Білорусії

 

Фахівцями Тернопільської митниці ДФС у березні цього року оформлено 1964 митні декларації, що на 11% більше за аналогічний період 2015 року.

Відповідно оформлено 32 тис. тонн вантажів, з яких 9,2 тис. тонн – в митному режимі «Імпорт» та  22,8 тис. тонн – в митному режимі «Експорт».

Відтак загальний товарообіг області становив 43,8 млн дол. США й порівняно з аналогічним періодом 2015 року збільшився на 4,1%. Зокрема, імпорт у зазначеному періоді становив 22,1 млн дол. США, а експорт – 21,6 млн дол. США.

Здебільшого експортували електроустаткування (кабельні модулі електромереж автомобілів як продукти переробки на митній території тощо), продукти переробки овочів, плодів (сік яблучний), деревину і вироби з неї, м’ясо яловичини, яйця свійської птиці тощо.

Основу імпорту становили електроустаткування (проводи та арматура ізольовані, радіотехнічні пристрої тощо), полімерні матеріали (сировина для виробництва поролону, вироби з пластмаси), механічне обладнання, свіжоморожена риба, транспортні засоби та інші товари.

Загалом зовнішньоекономічні операції проводились з торговельними партнерами із 49 країн світу. Перші позиції серед них займають Польща (59,6% від усього товарообігу), Німеччина (8,5%), Великобританія (4,5%), Білорусія (2,8%) та Швейцарія (2,5%).

Найбільше товарів минулого місяця (за вартістю) Тернопільщина імпортувала з таких країн Європейського співтовариства, як Польща (49,7% від усього імпорту), Німеччина (14,5%) та Великобританія (6,5%). Експортували товари найчастіше до Польщі (69,3% від усього експорту), Нідерландів (3,4%) та Білорусії (4,6%).

 

Останній день подання Звіту про контрольовані операції – 4 травня 2016 року

 

Державна фіскальна служба України листом від 27.04.2016 р. №15055/7/99-99-01-03-02-17 інформує платників з питань подання та заповнення звіту про контрольовані операції.

Зокрема, важливим є те, що у 2016 році останній день строку подання звіту про контрольовані операції (30 квітня 2016 р.) припадає на вихідний день, а тому із врахуванням вимог п.49.20 ст. 49 Податкового кодексу України останнім днем строку буде вважатися 4 травня 2016 року.

Також платникам варто ознайомитися з листом ДФС України від 14.04.2016 р. №13362/7/99-99-19-02-02-17 з актуальних питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення за посиланням

http://sfs.gov.ua/diyalnist-/transfertne-tsinoutvorenn/listi-rozyasnennya/67805.html

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 
 

Анонси подій

Актуальна тема