Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Збережемо землю!


Збережемо землю!

Один із найзагрозливіших, глобальних і швидкоплинних процесів сучасності - розширення опустелювання, падіння, повне знищення біологічного потенціалу Землі, що приводить до умов, аналогічних умовам природної пустелі. Опустелювання розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних та антропогених чининників.

Існує Конвенція ООН по боротьбі з опустелюванням, прийнята 17.06.1994 року в Парижі, яка набула чинності 26.12.1996 року. Кінцевою метою Конвенції є збереження та підвищення родючості ґрунтів у посушливих районах, залежних від процесів опустелювання. Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році.

17 червня відзначається людством як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. Цього року цей день проходитиме під гаслом «Збережемо Землю! Відновимо землі! Разом!
Питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні має стати одним з найважливіших напрямків державної політики, оскільки поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини.


З метою підвищення ефективності боротьби з деградацією земель та опустелюванням, визначення пріоритетних завдань, зміцнення інституціональної спроможності та покращення координації діяльності уповноважених органів у цих сферах, розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації С.С.Барни від  16 травня 2016 року  №281-од. затверджено заходи з реалізації в області Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

Зокрема, основними заходами передбачено прискорення робіт з консервації деградованих, техногенно забруднених та малопродуктивних земель, упорядкування орних земель шляхом виведення з їх складу схилів, земель водоохоронних зон, ерозійно небезпечних та інших не придатних для розорювання угідь, здійснення протипаводкових, берегоукріплювальних, протиселевих і протизсувних заходів, захисту територій від підтоплення.

Вирішувати проблему опустелювання потрібно створенням захисних лісових смуг по межах полів, створенням нових лісових масивів, відновленням рослинного покриву на територіях, запобіганням деградаційним процесам ґрунтового покриву, консервацією деградованих та малопродуктивних земель та впровадженням науково обґрунтованих сівозмін, прогресивних технологій збереження та відтворення родючості ґрунтів при веденні землеробства.
Природа не в змозі нескінченно пробачати помилок людини. Необхідно зупинити процес зміни грунту в бік опустелювання. І це ще можливо, якщо сільгоспвиробники будуть думати не тільки про сьогоднішній прибуток, а й про завтрашній день.

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема