Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головнуШістнадцять  років на службі людям.

   Система соціального захисту в будь-якій державі - це барометр, який вимірює «соціальне здоров'я» суспільства.

Страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, є важливою складовою системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в Україні.

  Стабільне та ефективне його функціонування – необхідна умова для забезпечення конституційних гарантій  щодо соціального захисту, охорони життя та здоров’я громадян у процесі їхньої трудової діяльності.

  Шістнадцять років діяльності Фонду – це період, сповнений копіткої і щоденної праці, період прийняття відповідальних рішень, започаткування та реалізації нової сторінки в питаннях соціального захисту людей з обмеженими можливостями, – зазначив в.о. начальника управління Фонду від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у Тернопільській області Федір Бортняк

  За  16 років своєї діяльності  Фонд виріс у потужну фінансову структуру, який опікується і стоїть на сторожі здоров’я  мільйонів громадян.  Відповідно до законів України основними напрямками діяльності Фонду є:

-         Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю працюючим викликаних умовами праці;

-         Сприяння створенню умов для відновлення здоровя та працездатності потерпілих на виробництві;

-         Відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей.

На сьогоднішній час щомісячно близько 300 тисячам осіб Фонд проводить виплати в звязку із ушкодженням здоровя, а також у разі смерті під час виконання трудових обовязків. 

По Бережанському відділенню, як складової структури Фонду за перше півріччя 2016 року щомісячною страховою виплатою забезпечено понад 180потерпілих на загальну суму біля 969,7 тис. грн. В Бережанському районі щомісячна виплата в поточному році становить біля 406,8 тис. грн.

Потрібно відзначити і масштабні інвестиції Фонду у відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві/ Впродовж діяльності Фонду медико – соціальні послуги за рахунок Фонду отримали понад 800 тисяч осіб. Для інвалідів внаслідок трудового каліцтва було придбано майже 6 тисяч автомобілів.

На виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» Фондом постійно та в повному обсязі надається потерпілим на виробництві цілий комплекс медико – соціальних послуг, а саме: своєчасне та якісне лікування в закладах охорони здоров’я , санітарно – курортне лікування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, колясками інвалідними, протезно – ортопедичними виробами, автомобілями та іншими послугами відповідно до висновків медико – соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації.

  Відділенням виконавчої дирекції Фонду протягом першого півріччя  2016 року витрачено на забезпечення медичної та соціальної реабілітації  179,8 тис. грн. Відповідно до потреб потерпілих забезпечено протезами , ортопедичним взуттям , двома сидіннями для душу , кріслом з санітарним оснащенням , балканською рамою та милицями на загальну суму 64,0 тис. грн. Отримують потерпілі лікарські засоби та вироби медичного призначення. Зокрема таку допомогу отримали 5 осіб  на суму 14,3 тис. грн.  Шестеро потерпілих Бережанського, Козівського та Зборівського районів отримують виплати на спеціальний медичний догляд(витрати з початку року склали – 9,3 тис. грн) , постійний сторонній догляд(витрати з початку року склали – 30,4 тис. грн)   та побутове обслуговування(витрати з початку року склали – 15,2 тис. грн). Також проводиться компенсація 12  потерпілим витрат на бензин. За шість місяців  2016 року  забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування двох інвалідів першої групи та надано путівку супроводжуючому інваліда першої групи загальною вартістю 45,1тис.грн.  

  Основним джерелом надходжень до бюджету Фонду є внески роботодавців, які сплачуються у відсотках до бази нарахування єдиного внеску відповідно до класу професійного ризику. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообовязковогодержавного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» усі особи вважаються застрахованими з моменту набрання чинності цим Законом незалежно від фактичного виконання страхувальниками своїх зобов’язань щодо сплати страхових внесків. Тобто з моменту укладення трудового договору працівник вважається застрахованим. Станом на 01.01.2015 року в Бережанському районі  зареєстровано 2034 платників ЄСВ, в  Козівському  1468 а в Зборівському 1760.

    Працівниками відділення проводиться значна робота по зменшенню заборгованості роботодавців перед Фондом. З початку 2016 року по відділенню забезпечено зменшення заборгованості всього на суму 16632,90грн. В скарбницю Фонду поступило коштів на суму 6744 грн., в тому числі за рахунок погашення заборгованості – 6608 грн. По 3-х підприємствах заборгованість погашено повністю. Загальна заборгованість платників перед Фондом за 1 півріччя зменшена на 39,4%.

  Першочерговим завданням Фонду є здійснення заходів спрямованих на профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань працюючих. Виконання статутних функцій та обов’язків Фонду щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхових експертів з охорони праці.

  Беззаперечні набутки, досягнуті за час роботи Фонду, стали можливими завдяки високому професіоналізму та сумлінності колективу Фонду.  Тому, навіть попри всі суспільні та економічні потрясіння , яких зазнала Україна у 2014 -2016 роках Фонд і надалі залишається на передовій захисту інтересів та законних прав людини праці. 

 

В. о.  начальника  відділення                                                             С. М. Штогрин
 

Анонси подій

Актуальна тема