Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну 

Аналіз профілактичної роботи

На першому місці у працівників відділення, як і у рятувальників, - профілактична робота, тобто попередження випадків травматизму та професійних захворювань. Протягом останнього року здійснювалось чимало заходів з профілактики виробничого травматизму. Та у зв’язку із введенням мораторію перевірок стану охорони праці на підприємствах, не проводилось ряду заходів. На допомогу роботодавцям у відділенні можна отримати консультативну допомогу з питань охорони праці, методичну допомогу у розробленні інструкцій, забезпеченні нормативно-правовою базою, наглядовою агітацією та посібниками, отриманні необхідних консультацій по вирішенню питань щодо організації та впровадження системи управління охороною праці.

Однією із важливих форм профілактичної роботи є пропагандистська робота у цьому напрямку протягом останнього року постійно розміщувались публікації у районний газетах, та сайтах районних державних адміністрацій.

Навчання з охорони праці - досить важливий аспект профілактичної роботи. Відрадно, що до цього з розумінням відноситься значна частина роботодавців району.Нажаль протягом останніх років не здійснювалось фінансування  відповідного навчання, за рахунок коштів Фонду, посадових осіб та спеціалістів, які вирішують питання охорони праці. Поряд з тим  страховий експерт з охорони праці відділення, постійно приймає участь у комісіях по навчанню і перевірці знань з охорони праці працівників підприємств.

Незважаючи на проведену систематичну роботу, в 2016 році у Бережанському районі трапилось 3 нещасних випадки на виробництві.

За статистикою, в середньому по Україні, також і в області та районах діяльності відділення, близько 80% нещасних випадків на виробництві стається з вини самих працівників. Так і два наведені випадки сталися з вини потерпілих. Це наслідок невиконання  елементарних правил техніки безпеки, байдужого ставлення до свого здоров'я й життя. Відразу напрошується висновок - потрібно змінити ставлення до безпеки праці, як з боку роботодавців, так і з боку самих працівників. Одні й другі повинні розуміти, що порушення вимог нормативно-правових актів рано чи пізно призведе до виробничих травм чи професійного захворювання.

Нещасний випадок без причин не буває. Кожен вчинок, тобто причина, призводить до певних наслідків. Звичайно, винуватці несуть покарання. Але ні здоров'я, ні тим більше життя, не повернеш. Про це потрібно думати і вести мову, як в трудових колективах, так і в сім'ях. Згадується попереджувальний напис: «Водій, тебе чекає вдома сім'я». Ці слова маємо проаналізувати і зробити висновки.

Травматизм це біда, якої можна не допустити. Страждають потерпілі, бюджети їх сімей підточують чималі витрати на лікування та реабілітацію. Фондом також здійснюється відшкодування страхових виплат та медико-соціальних послуг, але ці кошти краще було б використати для створення належних умов праці, для профілактичних заходів та іншого.

У новому 2017році будемо продовжувати працювати так, щоб в жодну сім'ю не прийшла біда. Для цього відділення виконавчої дирекції Фонду тісно співпрацює з фахівцями територіального управління Держгірпромнагляду, районнихуправлінь праці та соціального захисту населення, центральних районних лікарень, районної санітарно-епідеміологічної служби. Ми вдячні за розуміння і співпрацю головам сільських рад та районних установ, інженерам з охорони праці, спеціалістам, які вирішують питання охорони праці в організаціях та установах.

Кваліфіковане та ефективне вирішення питань безпеки працюючих було і залишається нашою спільною метою».

Малінський Володимир Ярославович

Страховий експерт з охорони праці відділення

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

 від нещасних випадків на виробництві

та професійних захворювань України

в Бережанському районі

 
 

Анонси подій

Актуальна тема