Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Належна увага охороні праці


НАЛЕЖНА  УВАГА  ОХОРОНІ  ПРАЦІ

Питання промислової безпеки та охорони праці повинні бути першочерговими для роботодавця, а також під постійним контролем органів державного нагляду за охороною праці, органів влади, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, адже від цього залежить життя та здоров’я працюючих.

Необхідно зазначити, що такі явища, як виплата заробітної плати в конвертах та масове прийняття людей на роботу на основі цивільно-правових угод – взаємозалежні із станом безпеки та охорони праці. Адже для цих людей роботодавець не планує створювати належні безпечні умови праці, не сплачує  за них в повному обсязі і страхові внески до фондів соціального страхування.

Існує хибна думка серед підприємців та громадськості, що ріст заробітної плати (тобто її легалізація) збільшить розмір внесків до фондів соціального страхування, а це в свою чергу не принесе «задоволення» ні роботодавцю, ні працівнику, адже першому доведеться більше сплачувати, а другому – отримувати меншу заробітну плату. Але чи знає працівник , що при настанні нещасного випадку на виробництві він одержить виплати лише з легальної частини заробітної плати, або й взагалі нічого не отримає, оскільки трудові відносини не оформлені належним чином, і нещасний випадок не буде вважатися страховим.

Сьогодні дуже широко розгорнута полеміка в суспільстві про послаблення дозвільної системи, обмеження ліцензування. Звичайно, на етапі реєстрації бізнесу в цьому є сенс, однак під час запуску обладнання, випуску продукції, фактичної діяльності підприємства слід не тільки зберегти нагляд за охороною праці, а й посилити його. Часто мають місце факти, коли на підприємствах приховиються нещасні випадки, а потерпілі не отримують належної допомоги на яку мають повне право. А також якщо роботодавець не оформив працівника належним чином на роботу, не сплачував страхових внесків до Фонду, тоді й виплати у разі настання нещасного випадку  здійснюватись Фондом не будуть . Адже в даній ситуації випадок не належить до страхових.

А сьогодні економія коштів власником відгукується працівникові впродовж усього його життя.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» саме власник підприємства повинен забезпечити безпечні та здорові умови праці, адже він найкраще володіє технологією виробництва, купує всю техніку та застосовує безпечні технології. Більше того він повинен створити службу охорони праці, проводити медичні огляди, проходити навчання з питань охорони праці. Питання промислової безпеки та охорони праці є актуальними щодня, адже щодня гинуть та травмуються люди і відповідальність держави та роботодавців перед працівниками повинна бути надзвичайно висока.

Малінський Володимир Ярославович

Страховий експерт з охорони праці відділення

Фонду соціального страхування від нещасних випадків

                                                           на виробництві та професійних захворювань України

у Бережанському районі.
 

Анонси подій

Актуальна тема