Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Реалізація державної політики у сфері надання медичних та соціальних послуг


Додаток до листа від 21.02.2018 р    №01-04-488/01

Фонд соціального страхування України інформує

Одним із основних завдань Фонду соціального страхування України є реалізація державної політики у сфері  надання медичних та соціальних послуг, у тому числі через реабілітаційне лікування застрахованих осіб в санаторно-курортних закладах.

Тепер прогресивний підхід – «гроші ходять за людиною» – запроваджено в діяльність Фонду. Постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. З 01 січня  2018 року приймати рішення щодо проходження лікування в конкретному санаторії буде сам хворий.

«Після резолюції лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності реабілітації за певним профілем у лікарню до пацієнта буде приїжджати фахівець Фонду та разом із хворим заповнювати заяву на відновлювальне лікування, – повідомив директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков. – Людині надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, з якого вона сама обирає, де їй проходити лікування. Потім Фонд узгоджує із санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній Договір – між Фондом, санаторієм і хворим».

Договір є документом, що надає право застрахованій особі на отримання послуг із реабілітаційного лікування в санаторно-курортному закладі. У Договорі обов’язково буде зазначатися профіль медичної реабілітації, термін лікування (визначається лікуючим лікарем та ЛКК, але не більше 24 днів) та дата початку лікування.

Після завершення хворим курсу реабілітації орган Фонду згідно з актом приймання-передачі та рахунку перераховує санаторію вартість фактично наданих послуг із реабілітації (діагностичні та лікувальні послуги, що надаються за призначенням лікаря та за відсутності протипоказань, послуги  з харчування та  проживання). Але слід мати на увазі, що у разі перевищення вартості граничних розмірів витрат застрахована особа самостійно буде сплачувати різницю коштів на рахунок санаторно-курортного закладу.

Як і раніше, на весь період стаціонарного та реабілітаційного лікування застрахованій особі видається листок непрацездатності, який з шостого дня непрацездатності оплачується також за рахунок коштів Фонду.

Варто зазначити, що Бережанське відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Тернопільської області має позитивний досвід з укладання тристоронніх Договорів щодо надання таких послуг. Із початку 2018 року четверо застрахованих осіб реалізували своє право на проведення реабілітації в   санаторно-курортних закладах України. Крім цього, за рахунок коштів Фонду продовжується лікування потерпілих на виробництві. Запроваджений з червня 2017 року новий Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням дає змогу особам, які отримали виробничі травми, на власний розсуд обирати санаторний заклад та покращувати стан свого здоров’я  відповідно до лікарських призначень.

Застраховані особи, яких зацікавила ця інформація, можуть звертатися до медичних закладів за місцем проживання, а також до відділення управління виконавчої дирекції Фонду за телефонами: (03548)21874, (096)4654366.

 

М. Хлопась, начальник Бережанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області     

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема