Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Про необхідність реєстрації нещасних випадку на виробництві


 Про необхідність реєстрації нещасних випадку на виробництві

Чи не щодня страховими експертами з охорони праці структур Фонду соціального страхування України в області, зокрема, і Бережанського відділення, проводяться навчання, перевірка знань з безпеки праці, надається допомога у розробці і впровадженні систем управління охороною праці на підприємствах. Ми намагаємося пробудити у керівника відповідальність за людей, які у нього працюють і виховати у працівника відповідальність за власне здоров‘я та здоров‘я оточуючих. Важлива умова успішної діяльності, спрямованої на профілактику вироб­ничого травматизму, - грамотна, сис­темна праця безпосередньо зі страхувальником.

Статистика свідчить, що у І півріччі цього року відмічається значне зменшення кількості випадків травмування працівників на виробництві в Тернопільській області. Разом з тим, як показує практика, однією з причин статистичного зменшення рівня виробничого травматизму є приховування нещасних випадків, які сталися з працівниками на виробництві та відсутність офіційно оформлених договорів між працівниками та роботодавцями. Ці теми піднімають працівники Бережанського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області, беручи участь в круглих столах, які проходять в районному центрі зайнятості. Адже є  організації, підприємства та підприємці, які не вважають за доцільне працювати в правовому полі. Хоча економічно всі видатки, пов’язані з нещасним випадком, несе Фонд.

Сьогодні на законодавчому рівні  зроблено все для того, щоби за рахунок коштів Фонду соціального страхування України захистити потерпілого (чи його сім'ю) при настанні нещасного випадку на виробництві.  Потерпілому виплачуються лікарняні, витрати на лікування, у випадку встановлення стійкої втрати працездатності  (одноразова допомога та щомісячні виплати), проводиться його реабілітація. Відповідно до індивідуальної програми реабілітації, яка складається спеціальною медичною комісією, потерпілому надається санаторно-курортне лікування, ортопедичні вироби, постійний сторонній догляд, побутове обслуговування, допоміжні засоби для пересування та інше. Крім того, при встановленні групи інвалідності виплачується пенсія по інвалідності, при смертельних випадках виплачується одноразова допомога сім’ї та утриманцям, щомісячна виплата у зв’язку з втратою годувальника та пенсія по втраті годувальника.

У випадку  травми на виробництві право на вищезгаданий соціальний захист набувають лише застраховані особи, тобто працівники, які офіційно оформили свої трудові відносини з підприємством, установою, організацією. Роботодавець  зобов’язаний  своєчасно повідомити орган Фонду про факт нещасного випадку, забезпечити проведення його розслідування.  При умові  створення  належних та безпечних умов праці він не несе  відповідальності   за  травмування працівника  під час виконання ним своїх обов’язків. 

Таким чином, нелегальне працевлаштування, приховування нещасних випадків на виробництві є  невигідним як для працівника, так і для роботодавця. Ніякий роботодавець, навіть при найбільшому бажанні і можливостях, не зможе забезпечити тих витрат, які виплачує Фонд соціального страхування України.

Також, відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку  нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, нещасний  випадок,  про  який  своєчасно  не  повідомлено відповідні структури  або  внаслідок якого  втрата  працездатності  настала не одразу,  розслідується і береться на облік протягом місяця після надходження заяви потерпілого   (незалежно від строку настання нещасного випадку).

Ще раз хочеться наголосити працівникам: навчіться берегти своє життя і здоров’я, відстоювати свої інтереси, адже вас з роботи чекають рідні. 

 

М.Хлопась, начальник Бережанського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області

 

Вик. Мандрицький Ю.М.

 

 
 

Анонси подій

Актуальна тема