Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей


Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей

Кримінальним кодексам України, а саме ст. 164 передбачено кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.

Слід зазначити, що злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Окрім цього, те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений ч.1 ст.164 Кримінального кодексу України, карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

Разом з тим, під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

 Порядок притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що вчинили кримінальне правопорушення передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України. Відповідно до статті 477 цього Кодексу, кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 статті 164 - ухилення від сплати аліментів на утримання дітей відноситься до кримінального правопорушення у формі приватного обвинувачення, яке в даному випадку може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого. Згідно статті 478 цього ж Кодексу, вищезазначена особа має право подати до слідчого, прокурора, іншої службової особи органу, уповноваженого на початок досудового розслідування, заяву про вчинення кримінального правопорушення протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення певного кримінального правопорушення.

Слід зазначити, що притягнення боржника до кримінальної відповідальності це один із заходів, що стимулює боржника до сплати аліментів. На цьому примусове виконання рішень суду не закінчується. Органи державної виконавчої служби і в подальшому вживають всіх заходів необхідних для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення суду щодо стягнення аліментів.
 

Анонси подій

Актуальна тема