Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

4 грудня Міжнародний день інвалідів.


4 грудня Міжнародний день інвалідів.

            У перших числах грудня  у всьому світі відзначають  Міжнародний  день  інвалідів.  Цей день започатковано  Генеральною асамблеєю  ООН з метою  привернення уваги  суспільства   до проблем  людей  з обмеженими  фізичними можливостями. Відзначення Міжнародного дня інвалідів - закономірна й справедлива шана суспільства  і нагадування всім про обов’язок  перед людьми з обмеженими фізичними можливостями , котрі потребують постійного захисту і підтримки.

            Зрозуміло  ,що Міжнародний день інвалідів не повинен вважатись святом у традиційному вимірі. Це, насамперед можливість для суспільства вкотре запитати  себе , що за рік зроблено для поліпшення життя цих людей , вирішення проблем і клопотів ,з якими вони щодня стикаються і сприймають їх  через свій стан  значно гостріше й болючіше, ніж здорові люди.  Вирішення соціальних проблем  - одна з найголовніших завдань державної політики ,особливо в цей скрутний  для країни час. Наш обов’язок допомагати цим людям не лише матеріально ,але й своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою. Про інвалідів праці щоденно повинні пам’ятати не лише в органах соціального захисту, але й в установах, підприємствах та організаціях де до настання нещасного випадку працювали потерпілі на виробництві. Адже дані люди потребують не лише матеріальної підтримки, яка в першу чергу надається через установи соціального захисту та Фонди, але і часто потрібно вирішити їхні побутові проблеми та  і моральна підтримка не завадить.  

            Держава, через Фонд соціального страхування України вирішує питання  матеріального забезпечення потерпілих, які в результаті отриманих травм на виробництві або професійних захворювань стали інвалідами праці. 

           Бережанське відділення виконавчої дирекції Фонду  робить усе можливе, щоб інваліди праці, потерпілі на виробництві якнайбільше залучались до активного способу життя, надає їм допомогу у моральній, фізичній та соціальній реабілітації.  Тому потерпілі на виробництві, яких нараховується 84 чол., в повному обсязі забезпечуються медико – соціальними послугами відповідно до висновків МСЕК, а саме : лікуванням в закладах охорони здоров’я, санітарно –курортним лікуванням, проводиться відшкодування витрат на придбання  ліків та лікарських засобів, забезпечення протезно – ортопедичними виробами, колясками, спеціальним медичним, постійним та стороннім доглядами, побутовим обслуговуванням, тощо.

           У переддень Всесвітнього дня інваліда 30 листопада з 10 годин працівники відділення приймуть участь у роботі «Гарячої телефонної лінії»  , де в телефонному режимі  будуть спілкувались з інвалідами праці. Вже доброю традицією стало відвідування потерпілих по місцю їх проживання, під час якого вивчаються соціально – побутові умови проживання, надається посильна допомога.

             Потерпілі на виробництві залучаються і до спортивних змагань. Відрадно відзначити, що збірна команда Бережанського відділення у 2018 році на обласних змаганнях «Сила духу» вперше виборола перше загальнокомандне місце. Не можна не відмітити таких спортсменів – аматорів, як  Грицишин І.І. з смт.Козова, Лобур М.О. з с.Великий Ходачків, Божемський М.Я. з с.Яструбово , які внесли значний внесок в успіх команди.

Тож бажаємо  всім інвалідам  міцного здоров’я , оптимізму , родинного затишку, заслуженої шани  і вдячності людей. Хочу запевнити що наш Фонд і надалі  буде  вашим  надійним захисником ,опорою в подоланні життєвих проблем та негараздів .

Начальник відділення                                                       М.Ф.Хлопась
 

Анонси подій

Актуальна тема