Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Гаряча лінія на тему «Декларування доходів громадян отриманих у 2018 році» відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.


Гаряча лінія на тему «Декларування доходів громадян отриманих у 2018 році» відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.

 

15 квітня 2019 року в Бережанській Державній податковій інспекції  Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Декларування доходів громадян отриманих у 2018 році». З платниками податків спілкувалася  заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Тітик Марія Богданівна  .

Наступним буде перелік найцікавіших запитань , які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 

Питання №1. Яка відповідальність за неподання декларації фізичною особою?

Фізична особа повинна самостійно визначити суму податкового зобов'язання у поданій нею декларації і сплатити відповідну суму до 1 серпня поточного року.

Відповідальність за затримку платежу у вигляді суми податкового зобов'язання до платника податку може бути застосовано штраф у розмірах, визначених ст. 126 ПКУ. Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня.

За неподання або несвоєчасне подання Декларації про доходи  Декларації платника податку – фізичну особу може бути притягнуто до:

• адміністративної відповідальності за ст. 1641 КпАП;

• фінансової відповідальності за п. 120.1 ПКУ

Питання №2 Як виправляються помилки в декларації?

Помилки у Декларації виправляються за загальновстановленими для податкових декларацій правилами, передбаченими ст. 50 ПКУ:

– до закінчення граничного терміну подання Декларації за період, показники якого уточнюються, – шляхом подання нової Декларації з відміткою "звітна нова";

– після закінчення граничного терміну подання Декларації за період, показники якого уточнюються, – через уточнюючий розрахунок або шляхом відображення помилки в Декларації за будь-який наступний період.

Зокрема, для виправлення помилок передбачено розділ VI "Визначення податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок".

Виправлення помилок минулих періодів шляхом подання уточнюючої Декларації

За умови подання уточнюючої Декларації у рядку 1 "Тип декларації" розділу I проставляється позначка в клітинці "уточнююча".

У рядку 2 розділу I заповнюється поле "Звітний (податковий) період, що уточнюється" – арабськими цифрами зазначається рік, дані якого уточнюються.

У розділах II – V та додатках наводяться правильні дані того періоду, в якому допущено помилку і за який уточнюються показники. У розділі VI відображаються результати, до яких призвело виправлення помилки.

Рядок 17 розділу VI Декларації заповнюється у разі, якщо в результаті виправлення помилки виникла недоплата податку (заповнено рядок 16.01 розділу VI Декларації) і розраховується так (п. 50.1 ПКУ):

Питання №3. Якщо фізична особа отримала дохід в 2018 році , коли подавати декларацію?

З 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 року, яка триватиме до 1 травня 2019 року. В 2018 році до Податкового кодексу було внесено зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані і/або мають право подати декларацію.

Так, зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити встановлені кодексом податки і збори одержувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору в разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб — платників єдиного податку четвертої групи.

Обов’язок щодо подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає також у громадян, якщо вони в 2018 році отримували: окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2018 не утримувався податок на доходи фізичних осіб; доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності); іноземні доходи; інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Питання №4 В який спосіб подається декларація про майновий стан  і доходи?

Декларація подається за  вибором платника податків в один із таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді за допомогою електронного сервісу ДФС: „Електронний кабінет платника податків” https://cabinet.sfs.gov.ua/

 

 

Козівське управління ГУ ДФС у Тернопілській області
 

Анонси подій

Актуальна тема