Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Чи можна порушити готівкове обмеження 10 тис. грн у відрядженні?


Чи можна порушити готівкове обмеження 10 тис. грн у відрядженні?

 

Відповідно до п. 6 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 із змінами та доповненнями (далі – Положення №148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) грн уключно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в п. 6 розділу II Положення №148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Згідно з п. 8 розділу ІІ Положення №148 обмеження, установлені в п. 6 розділу II Положення № 148, не стосуються:

1) розрахунків суб’єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами;

2) добровільних пожертвувань та благодійної допомоги;

3) використання готівки, виданої на відрядження;

4) виплат, пов’язаних з оплатою праці;

5) використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання частини третьої ст. 24 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України».

Враховуючи вищевикладене, обмеження щодо граничної суми готівкового розрахунку не поширюється на готівкові розрахунки, пов’язані з відрядженням працівника підприємства.

При цьому, зазначене обмеження у розмірі 10000 грн поширюється на придбання таким працівником протягом дня за рахунок коштів, виданих на відрядження товарно-матеріальних цінностей.

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

На Тернопільщині до місцевих бюджетів надійшло 162,2 млн грн єдиного податку

 

Єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць. Відтак територіальні громади можуть його використовувати для розвитку своєї інфраструктури.

Впродовж січня-березня 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 162 млн 169,5 тис. грн єдиного податку, це на 5,1 млн грн більше, ніж очікувалося. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 20 млн 208,6 тис. гривень.

Значна частка сплаченого податку – внесок приватних підприємців. Впродовж першого кварталу 2019 року вони сплатили 103 млн 703,4 тис. грн єдиного податку, шо на 18 млн 605,4 тис. грн більше, ніж минулоріч. Юрособи-спрощенці перерахували у цьогоріч у січні-березні 21 млн 900,2 тис. грн єдиного податку.

Платники фіксованого сільськогосподарського податку, а це четверта группа спрощенців, сплатили у першому кварталі 2019 року 36 млн 565,8 тис. грн єдиного податку, а це на 3 млн 252,2 тис. грн більше, ніж у січні-березні 2018 року.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

На Тернопільщині до місцевих бюджетів надійшло 162,2 млн грн єдиного податку

 

Єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць. Відтак територіальні громади можуть його використовувати для розвитку своєї інфраструктури.

Впродовж січня-березня 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 162 млн 169,5 тис. грн єдиного податку, це на 5,1 млн грн більше, ніж очікувалося. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 20 млн 208,6 тис. гривень.

Значна частка сплаченого податку – внесок приватних підприємців. Впродовж першого кварталу 2019 року вони сплатили 103 млн 703,4 тис. грн єдиного податку, шо на 18 млн 605,4 тис. грн більше, ніж минулоріч. Юрособи-спрощенці перерахували у цьогоріч у січні-березні 21 млн 900,2 тис. грн єдиного податку.

Платники фіксованого сільськогосподарського податку, а це четверта группа спрощенців, сплатили у першому кварталі 2019 року 36 млн 565,8 тис. грн єдиного податку, а це на 3 млн 252,2 тис. грн більше, ніж у січні-березні 2018 року.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

Зайва накладна: формуємо розрахунок коригування до зведеної податкової накладної

 

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Таким чином, якщо платником податку безпідставно складено зведену податкову накладну відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ та зареєстровано її в ЄРПН, то платник податку на дату виявлення помилки складає розрахунок коригування, в якому виводяться в «0» показники такої зведеної податкової накладної.

У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер такої безпідставно складеної зведеної податкової накладної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

У розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «Х», яка вказана в податковій накладній, вказується відповідний код ознаки (позначка «Х» не проставляється).

У розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується у полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», який вказано у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування (у даному випадку код ознаки 1).

При цьому у графі 2.1 розділу Б табличної частини розрахунку коригування зазначається код причини 201, що відповідає причині коригування «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ».

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, який склав таку зведену податкову накладну.

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

 

 




 

Анонси подій

Актуальна тема