Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Гаряча лінія на тему «Актуальність сплати доходів з фізичних осіб отриманих у 2018 році» відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.


Гаряча лінія на тему «Актуальність сплати доходів з фізичних осіб  отриманих у 2018 році»   відбулася в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області.

 

26 липня  2019 року в Бережанській Державній податковій інспекції  Козівського управління Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Актуальність сплати доходів з фізичних осіб  отриманих у 2018 році». З платниками податків спілкувалася  заступник начальника відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Тітик Марія Богданівна  .

Наступним буде перелік найцікавіших запитань , які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 

Питання №1   Який термін сплати податку за житлову чи нежитлову нерухомість фізичною особою?

Податок сплачується дo відповідного бюджету зa місцем розташування об'єктa оподаткування за відповідними реквізитами сплати.

Податок зa звітний рік сплачуєтьcя фізичними особами - протягом 60 днiв iз дня вручення податковогo повідомлення-рішення

 

Питання №2. Якщо фізична особа зареєстрована підприємцем, то яким чином подається декларація за житлову чи нежитлову нерухомість -  як фізичної особи без статусу підприємця чи фізичної особи яка має статус підприємця?

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб — підприємців), здійснює контролюючий орган.

Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника, як фізична особа — підприємець, то такий платник — власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб».

Якщо суб’єкт господарювання є власником житлової та/або нежитлової нерухомості й має документальне підтвердження віднесення цього об’єкта до категорій, визначених пп. 266.2.2 ПКУ, то такий суб’єкт господарювання звільняється від обов’язку подавати Декларацію за  житлову та/або нежитлову нерухомість, оскільки обчислення суми податку здійснить контролюючий орган.

Питання №3.  Хто сплачує податок за об’єкт нерухомості, якщо фізична особа продала нерухомість у 2018 році?

Згідно з п. 266.8 ПКУ у разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

 

Питання №4. Чи можу я включити до податкової знижки витрати, пов’язані з орендою житла?

 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р. № 2628-VIII внесено  зміни на оподаткування доходів фізосіб у 2019 році.

Це стосується також і переліку витрат ,  дозволених до включення в податкову знижку.

Так, пункт 166.3 Податкового кодексу України доповнено пп. 166.3.9, згідно з яким до податкової знижки дозволено включати суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Окрім того, розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня звітного (податкового) року, тобто 125190 грн.

Питання №5..Яка відповідальність за несплату (чи несвоєчасну сплату) податків з доходів отриманих у 2018 році?

Відповідальність за несплату або несвоєчасну/нeповну уплату податку на нерухомість  передбачена пунктом 126.1 ст.126 Податкового кодексу України. Згідно з зазначеним законодавством:

у  разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Якщо податок не буде сплачений своєчасно, то згідно зi ст. 129 Податкового кодексу України,  після закінчення граничних термінів для сплати на суму податкового боргу нараховується  пеня з розрахунку 120% від ставки НБУ, щo діє нa день виникнення податкового боргу.

 

 

 

Питання № 6 Хто має право на податкову знижку?

Повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями статті 166 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

 

 

Козівське управління ГУ ДФС у Тернопілській області




 

Анонси подій

Актуальна тема