Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Право платників на отримання податкової знижки


Право платників на отримання податкової знижки

 

Нещодавно в Головному управлінні ДФС у Тернопільській області начальниця управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Лариса Березюк під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувалася із додзвонювачами щодо нарахування податкової знижки.

Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

 

Питання 1. Пані Ларисо, хто може отримати податкову знижку? Що необхідно для цього?

Відповідь: Отримати податкову знижку можуть громадяни України, які офіційно працюють, отримають заробітну плату й навчаються на платній основі самі, або навчають члена сім’ї першого ступеня споріднення – це батьки, якщо навчають дітей, або якщо чоловік навчає дружину чи навпаки. Також скористатися пільгою може людина, яка самостійно сплачує за своє навчання. Наразі  можна отримати пільгові кошти за минулий рік. Зараз 2019-й рік, громадяни отримують знижку за 2018-й.

А, для того, щоб одержати пільгу, особа має прийти до податкової інспекції й надати підтверджувальні документи – договір, квитанції про сплату, довідку про заробітну плату , паспорт, ідентифікаційний код, а також отримати довідку про доходи у нас в податковій. Потім подати декларацію про майновий стан й доходи з метою отримання податкової знижки.

 

Питання 2. Щоб не гаяти вашого і свого часу, як мені попередньо розрахувати кошти, які можна отримати у вигляді податкової знижки?

Відповідь: Для того, щоб розрахувати кошти, які людина отримає у вигляді податкової знижки,  беруться до уваги сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб з заробітної плати та сума сплачена за навчання. Є відповідний розрахунок: беруть нараховану зарплатню, від неї віднімають суму, яка сплачена людиною за навчання за минулий рік, й від отриманого результату вираховується  18 %. Далі цей показник порівнюється  з тим, скільки особа вже сплатила податку на доходи фізичних осіб. Ось ця різниця й буде коштами до повернення. Сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір загального оподаткованого доходу платника податку.

 

Питання 3. Податкова знижка включає повернення не лише коштів за навчання. Розкажіть про інші витрати.

Відповідь: Перелік витрат дозволені до включення до податкової знижки:

- сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

- частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом;

- сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

- сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- оплата допоміжних репродуктивних технологій;

- оплата державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- сума коштів, сплачених у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;

- сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

- сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.

 

Питання 4. На що треба звернути увагу, щоб без перешкод отримати податкову знижку?

Відповідь: Хочу звернути увагу на правильність оформлення договорів на отримання освітніх послуг, бо якщо батьки будуть звертатися за отриманням податкової знижки – повертатися знижка буде тому з батьків, хто сплачував за освіту. Підтверджувальним документом буде договір про навчання, в якому буде вказано ПІБ саме того платника, який буде звертатися за податковою знижкою, й у квитанції має бути вказано ім’я саме того з батьків, хто вказаний у договорі. Тому якщо договір буде складено на батька, а звертатися буде мати – ми не зможемо їм нічого повернути. Слід до цього уважно ставитися.

 

 

Сектор комунікацій

Головного управління ДПС у Тернопільській області
 

Анонси подій

Актуальна тема