Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

В понеділок 16 вересня 2019 року в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Податкова знижка на навчання 2019 »


В понеділок 16 вересня 2019 року в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Податкова знижка на навчання 2019 »   

 

 

 

В понеділок 16 вересня 2019 року в Бережанській Державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Податкова знижка на навчання 2019 »  . З платниками податків спілкувалася начальник Бережанської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Тернопільській області Бурштинська Надія Іванівна.

Наступним буде перелік найцікавіших запитань , які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 

Питання №1 . В які терміни мені повернуть суми сплаченого  податку на доходи фізичних осіб внаслідок застосування права на податкову знижку? 

Відповідь Згідно з Податковим кодексом України , сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації. 

Питання №2 Чи маю право я на податкову знижку за здобуття освіти мого сина за кордоном?

  Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема  суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

            Отже, Ви не маєте права на податкову знижку за  навчання  дитини в закордонних учбових закладах.

Питання №3 Чи можу я скористатися правом на податкову знижку  по оплаті за дитячий садок.

Відповідь Відповідно до пп. 166.3.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.   

            Враховуючи те, що дитячі садки відносяться до дошкільної освіти , Ви вправі скористатися правом на податкову знижку  по оплаті за дитячий садок.

 

 

 

Питання №4 Який пакет документів зобов’язаний подати  заявник для отримання податкової знижки на навчання?

 

Відповідь  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним. До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для оформлення податкової знижки на навчання потрібно подати

  • Копія паспорта (1, 2 і сторінка прописки);
  • Копія ІПН;
  • Копія свідоцтва про вступ у шлюб / копія свідоцтва про народження дитини в тому випадку, якщо податкова декларація подається чоловіком або родичами;
  • Довідку від навчального закладу з відомостями, з яких слідують дані про період навчання студента;
  • Копія всіх квитанцій, які свідчать про сплату вами внесків / платежів. Бажано мати при собі оригінали цих квитанцій, які можуть у вас зажадати для порівняння з копіями;
  • Довідку про доходи (оригінал) за звітний рік за спеціальною формою для оформлення податкової знижки. Якщо ви працювали у звітному році в декількох компаніях (одночасно або в різні періоди), то довідки про доходи необхідно взяти в кожній з них;
  • Номер поточного рахунку в банку (номер картки). Взяти ці дані можна в банку, який зобов'язаний надати вам відповідну довідку;
  • Декларацію про доходи та майновий стан разом з розрахунком суми податкової знижки (додаток №6 до декларації).

 

Питання №5 Який період мені слід зберігати оригінали документів , які я додав до електронної декларації на отримання податкової знижки на навчання .

Відповідно до пп.166.2.1 ст.166 Податкового кодексу України (далі ПКУ) , до  податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

 

Згідно з пп.166.2.2 ст.166 ПКУ ,  оригінали зазначених у підпункті 166.2.1 цього пункту документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом.

Платники зобов’язані забезпечувати зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, протягом:

- не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи;

- передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності, – у разі неподання такої звітності.

 

 

 

Козівське управління

 

 ГУ ДФС у Тернопілській області




 

Анонси подій

Актуальна тема