Борщівська районна державна адміністрація
48702, м.Борщів, вул.Шевченка, 20-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 .
На головну

Новини

Роздрукувати 13.03.18 | 12:36

Борщівська районна СЕС роз’яснює

СЕС    Туберкульоз- інфекційне захворювання. Без лікування може бути смертельним. Найчастіше при туберкульозі уражені легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. За оцінкою експертів  захворюваність на туберкульоз в Україні складала 87 на 100 тисяч населення, але за офіційною статистикою – 67,6 на 100 тисяч населення. Можна зробити висновок, що в країні не встановлюють діагноз хвороби у 22,5% випадків. Це полегшує його подальше поширення. У 2014 році Україна вперше зайняла місце серед п’ятірки країн, де найбільше поширений мультирезистентний туберкульоз. За останніми показниками у 2009 році було зафіксовано 3482 випадки, а 2017 року – вже 7 778.

         Як передається туберкульоз?

 Туберкульоз передається через повітря,коли хвора людина кашляє, пчихає чи іншим чином виділяє збудник в повітря. Внаслідок одного пчихання в повітрі може опинитися до 40 тисяч краплин, кожна з яких може переносити захворювання. Зазвичай хворобу передають лише хворі з активними формами туберкульозу. Імовірність передачі збудника туберкульозу від хворої людини до здорової залежить від кількості та агресивності збудника, тривалості контакту з хворим та стану імунітету здорової людини.

        На який саме туберкульоз більше за все хворіють люди?

 У 90% хворих туберкульоз вражає легені. Розрізняють заразну форму туберкульозу легень – відкриту і незаразну – закриту. Заразна форма: людина виділяє з харкотинням у навколишнє середовище туберкульозну паличку, при закритій формі  в харкотинні відсутні  бактерії туберкульозу. Крім легеневого туберкульозу  є позалегеневий туберкульоз, який , як правило, незаразний. Це – туберкульоз органів дихання ,туберкульоз кісток та суглобів,туберкульоз периферичних лімфатичних вузлів.

        Хто найчастіше хворіє?

Станом на 2017рік : 50% - це непрацюючі працездатного віку, в зоні ризику захворювання-  особи ,які зловживають алкогольними напоями, особи ,що повернулися з місць позбавлення волі, особи ,в яких діагностується ураження імунної системи.

         Що таке мультирезистентний туберкульоз?

 Мультирезистентний туберкульоз – це найбільш небезпечна форма туберкульозу, при якій збудник стає стійким, несприйнятливим  як мінімум до двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів – ізоніазиду та рифампіцину. На сьогодні надзвичайно актуальним та епідемічнозначимим є збільшення  хворих на мультирезистентний туберкульоз.

      Коли варто терміново бігти до лікаря?

 Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких  зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія починає розмножуватися у легенях чи інших органах , а імунна система намагається зупинити чи сповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органа набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання , у неї спостерігається :

   кашель, що триває понад 2-3 тижні;

   рясне потовиділення;

   слабкість;

   безпричинна втрата ваги;

   підвищення температури тіла до 37 і більше без видимої причини, що триває понад тиждень.

У деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудині, задишка. За наявності хоча б кількох  із перерахованих симптомів треба звернутися до  сімейного лікаря  та пройти обстеження на туберкульоз.

       Скільки часу лікується туберкульоз?

 Для лікування чутливого туберкульозу знадобиться 6-8 місяців, мультирезистентного – до 18 і більше місяців.

 ОГОЛОШЕННЯ

Анонси подій

Інформаційні послуги

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/image002.jpg 

http://www.ppdu-ua.org/templates/ppdu/images/logo.png

http://www.ppdu-ua.org/

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/pidtrumka.png 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/image001.jpg 

До відома органів місцевого самоврядування

http://www.president.gov.ua/content/ker.html 

 

Тернопільський обласний

центр з надання

безоплатної правової

допомоги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg

http://pkr.nads.gov.ua/nads/uk/index

Обговорення

CSoftLab.com: Get your life in order!

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/image004.jpg