Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Соціальна сфера / Фізкультура і спорт

Розвиток фізкультури с спорту в районі


26-28 лютого 2016 року в смт Гусятин в спортивному залі ДЮСШ.проведено  обласний турнір з міні-футболу серед команд ветеранів Афганістану та запрошених, присвяченого пам’яті загиблих воїнів у Афганській війні.

      26 червня   на стадіоні „Збруч” в селищі Гусятин відбувся турнір з пляжного волейболу, присвячений Дню Молоді.

    Також відбувся пів фінали з футболу серед дитячих команд на кубок районної федерації футболу. Участь взяли чотири команди: с. Городниця, с. Яблунів, с. Постолівка, с. Васильківці.

      26 червня відбувся турнір з волейболу серед ветеранів. Участь взяли три команди: смт Гусятин, смт. Чемерівці, м. Сокаль Львівська область.

       12 червня  2016 року на території стадіону с. Сидорів та Сидорівського замку  відбулися  районні фінальні змагання XXVI сільських спортивних ігор Гусятинщини. Участь взяло 28   команд   із населених пунктів району.

      З 9 по 11 вересня збірна команда району взяла участь в обласній спартакіаді державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування області, яка проходила на базі оздоровчого комплексу „Лісовий” у Скоморохах Бучацького району.

    У Гусятинському районі в 2016 році 23 команди населених пунктів району прийняли участь в чемпіонаті району з футболу. В кубку Гусятинського району з футболу взяли участь 27 команд. Також команда району брала участь у чемпіонаті розіграшу Кубків Тернопільської області з футболу. З районного бюджету було виділено 100 тис.грн. та 100 тис.грн. було виділено з міського бюджету ( м. Копичинці) на футбольну команду Гусятинського району.

    21 грудня в спортзалі Гусятинської ДЮСШ відбулися змагання спортивної естафети присвяченої до «Дня Святого Миколая» для учнів ЗОШ І- ІІ ст. Гусятинського району. Всі учасники змагань були нагороджені грамотами, цінними подарунками та солодощами.

    З районного бюджету виділено 10  тис.грн. для забезпечення інвентарем, для благоустрою спортивного майданчику з синтетичним покриттям, який знаходиться в смт Гусятин, вул. Суходільська, 9.

 

    З метою реалізації державної молодіжної політики та популяризації видів спорту  підвищення спортивної майстерності у районі у 2017 році планується провести наступні заходи:  

 

 - проведення   в районі Всеукраїнської благодійної акції "Серце до серця";

 -  благодійні акції до Дня захисту дітей в Гримайлівській школі - інтернаті та дитячому будинку сімейного типу;

- заходи до Дня молоді і Дня Конституції - розваги для дітей та молоді,  спортивні змагання, участь в обласних святкуваннях;

- відзначення Дня матері та Міжнародного дня сім’ї в районі;

 

 

- оздоровлення дітей району пільгових категорій;                                                 

- святкування річниці Незалежності України - участь в організації та проведенні    районного свята (ігри, розваги);

- районна благодійна акція «Миколай дарує радість»;

- відкрита першість району з лижних перегонів « Гусятинська сніжинка»;

- відкрита першість району з волейболу;

- особисто-командна першість району з настільного тенісу;

- проведення районних змагань з футболу « Шкіряний м’яч»;

- проведення турніру з футболу присвяченого пам’яті В. Пушкаренка;

- проведення турніру з футболу присвяченого пам’яті А.Пагора;

- проведення спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва « Олімпійське лелеченя»;

- проведення турніру з волейболу присвяченого пам’яті Т. Сосновській;

- проведення спартакіади державних службовців у районі;

- турнір з пляжного волейболу присвяченого Дню молоді;

- турнір з пляжного волейболу присвяченого Дню Незалежності України;

- проведення спортивно-масових заходів до Дня фізкультурника;

-  участь команди в чемпіонаті області з футболу.

 

Історія розвитку футболу в

Гусятинськомурайоні

         Для занять футболом в районі діє 3 стадіони: в селищі Гусятині на 1950 місць, м. Копичинцях 1500 місць, м. Хоросткові 2300 місць, 30 футбольних полів та 2 спортивних майданчики із синтетичним покриттям, 28 футбольні команди приймають участь у чемпіонаті району, в яких беруть участь 750 учасників.

Місто Хоростків славилось футбольними традиціями з 1991 – 2004 роки на протязі цих років команда „Зоря” три рази ставала чемпіоном області і шість разів срібними призерами, два рази  володарем Кубку області і 1 раз фіналістом Кубку. Клуб «Зоря» був створений у місті Хоросткові і розпочав свою історію виступами в аматорських змаганнях чемпіонату і кубка Тернопільської області. Багаторазово здобував звання чемпіона і володаря кубка області. Досить успішно виступав клуб і в чемпіонатах України серед аматорів. У 1996 році «Зоря» посіла перше місце у другій групі в аматорській лізі, що давало право грати у другій лізі чемпіонату України, однак команда відмовилась від участі у другій лізі. У 1998 році клуб завоював аматорський кубок і стартував в Кубку України, де на попередньому етапі в гостях поступився чортківському «Кристалу» (1:3).Після того клуб продовжив виступати у змаганнях Тернопільської області до 2006 року, після чого був розформований.

Досягнення:

·                     Переможець 2 групи чемпіонату України серед аматорів: 1996

·                     Володар Кубка України серед аматорів: 1998

·                     Чемпіон Тернопільщини: ..., 1996, 1997, 1998

·                     Володар кубка Тернопільщини: ..., 1997, 1999Натисніть для збільшення P1160195.JPG

Команда «Поділля» с. Васильківці ставала чемпіоном області сільських спортивних ігор Тернопільщини з футболу, і взяла участь у Всеукраїнських сільських змаганнях центральної ради ФСТ «Колос».У 2005 посіла ІІІ місце а в 2006 здобула перше місце, крім того дана команда стала чемпіоном першості Всеукраїнської центральної ради ФСТ «Колос». Команда „Поділля” шестиразовий чемпіон району та неодноразовий володар та призер Кубку району з футболу.

 

Чемпіоном першості Всеукраїнської центральної

ради ФСТ «Колос» з футболу 2006 рік

Команда „Нічлава” с. Коцюбинці три роки підряд ставали срібними призерами Всеукраїнських сільських змаганнях центральної ради ФСТ «Колос», шість разів ставала володарем Кубку області „Золотий Колос”.

           Володар Кубку області „Золотий колос” з футболу 2008 р

Футбольна команда „Нива” с. Городниця в 2010 році стала володарем кубка „Золотий колос” обласного фізкультурно спортивного товариства „Колос” а в 2011 році стала володарем кубка області „Козацької слави”.

          Володар кубка області „Козацької слави” з футболу 2011 р.

 В середині 20-х років 20 століття в Копичинцях створюються перші футбольні команди(так звані команди копаного м’яча). Однією з перших виникає футбольна команда при польському молодіжно-спортивному товаристві «Стшелєц», згодом євреї організовують такі ж дві команди «Гасманея» і «Трумпельдор».

У 1926 році українська команда мала футбольну форму і черевики-бутси.

В 1928 році із Коломиї в Копичинці приїжджає молодий спортовець Богдан Големба ,котрий організовує футбольну команду під назвою «Стріла». «Стріла» скоро набрала доброї форми і змагалася на рівні із іншими командами міста і повіту.

В 1932 році в центрі міста був збудований новий стадіон, де поруч знаходилась спортивна база для підготовки спортсменів. Кожну неділю в місті відбувалися футбольні матчі, на яких грали між собою копичинецькі команди та приїжджі. Копичинецька «Стріла» була найсильнішою командою серед подібних українських команд Тернопілля.

В 1936 році ФК «Стріла» вийшла на перше місце в окрузі .

В 1937 році була організована нова команда. Футболісти часто виїзджали на матчі в сусідні міста. Високотехнічною була команда і під час німецької окупації.

Продовжили футбольну славу Копичинець футболісти команди 50-х років «Спартак», її очолив Володимир Мартинишин. З 1952 по 1961 роки , тобто 11 років підряд , копичинецька футбольна команда була чемпіоном області. Слава про копичинецьких футболістів облетіла всю Україну. В Копичинцях була створена добра спортивна база, яка давала можливість проводити спартакіади не тільки в межах району, а й області.

В 1954 і в1956 роках на базі Копичинецького стадіону була проведена обласна спартакіада, в якій брало участь понад 600 спортсменів.

Коли Копичинці перестали бути районним центром , фізкультурно-спортивна робота в місті хоч і не мала колишнього розвитку, але і не зачахла. Продовжував своє життя футбол, котрий у 80-ті і 90-ті роки переживав як злети так і падіння. У 80-ті роки в команду влились діти , батьки котрих захищали спортивну футбольну честь у 50-60 роках.

У 1983 році команда під назвою «Автомобіліст» завоювала кубок району і успішно виступила в південній зоні першості області. Крім великого футболу «Автомобіліст» успішно виступав у турнірах з міні-футболу.

У 1992 році в місті із частково діючих гравців «Автомобіліста» була створена нова команда під назвою «Динамо». Найбільш успішним був сезон 1995 року, коли команда виборола третє місце в області. В 1996 році через фінансові труднощі «Динамо» припинило своє існування. Футбольна команда «Нічлава» також проіснувала не довго.

Новою сторінкою у міському футболі стало створення дитячого клубу «Надія». Засновником і президентом клубу став Володимир Тимчишин. Юні футболісти виборюють перші місця в обласних змаганнях, успішно виступають на турнірах як в Україні, так і за кордоном.

 
 
Команда „Стріла” м. Копичинці 1936 рік
 
 
 
Команда „Стріла” м. Копичинці 1937 рік
 
 
Команда „Спартак” м. Копичинці 2.05.1956 рік
 
 
Команда „Спартак” м. Копичинці 1959 рік
 
 Команда „Спартак” м. Копичинці чемпіони області 1960 рік
 
        Команда „Спартак” м. Копичинці учасник кубка області 1961 рік
 
 
 Команда „Автомобіліст” м. Копичинці учасник чемпіонату області  8.07.1989 рік 
перемога над командою „Старт „ с. Говилів Теребовлянського району  4-0
 

Команда „Динамо” м. Копичинці переможці чемпіонату області в ІІ групі 1989 рік
 Самим більшим досягненням за часи Незалежності України в дитячому футболі мали вихованці СК „Надія” м. Копичинці. У 2003 році на Всеукраїнських змагання на приз клубу „Шкіряний м’яч” футболісти 1992 р н. стали чемпіонами, а  хлопчики 1990 р. н. – зайняли 3 місце ( тренер М. Хоптовий та С.Дончак). Спонсором команд виступив підприємець В.Тимчишин
У 2008 році в дитячо юнацькій футбольні лізі України діти 1991 року народження  СК „Надія” в фіналі посіли ІІ місце.

У 2010 році команда „Зоря” с. Самолусківці зайняли ІІ місце  в Супер - кубку області з футзалу, кращим гравцем змагань визнано С. Клекота. Команда „Зоря” в ХХ обласних сільських спортивних іграх серед сільських рад посіла І місце.

Начальник відділу з питань

фізичної культури та спорту                                                   І.М. ТРОЯНДивіться також

 

Інформаційні послуги